Василю Божку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»

Василю Божку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»

За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові командиру танкової роти 92-ї окремої механізованої бригади, старшому лейтенанту Василю Божку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Василь Божко родом із Житомирської області. Навчався у Академії сухопутних військ. Майже 2 роки служить у лавах 92-ї окремої механізованої бригади. Для виконання завдань у зону АТО відряджений на початку року.

На початку лютого 2015 року танкова рота 92-ї окремої механізованої бригади була направлена для вогневої підтримки підрозділів 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, які тримали оборону на Дебальцевському плацдармі. Екіпаж танку «Удав» отримав бойовий наказ на висування в селище Луганське. Крім Василя Божка до складу екіпажу також входили покликаний по мобілізації навідник-оператор, молодший сержант Віталій Лисков і контрактник механік-водій, старший солдат Артур Шахмандаров.  У селищі Луганське танкісти зайняли опорний пункт та взяли під охорону ділянку траси Артемівськ – Дебальцеве. Зранку 12 лютого командування гірсько-піхотного підрозділу поставило танкістам нове бойове завдання – вийти в район селища Логвинове і зайняти оборону. Як згодом стало відомо, саме там уже був ворог.

«Неподалік від селища танкісти зустріли підрозділи 79-ї окремої аеромобільної та 30-ї механізованої бригад, які готувалися штурмувати захоплений бойовиками населений пункт. Екіпаж «Удав» вчасно прийшов на допомогу. У небо злетіла червона ракета і наші підрозділи пішли на штурм. Ведучи точний вогонь з усього озброєння і вдало маневруючи, екіпаж «Удава» вибивав бойовиків із займаних позицій. А воїни-десантники разом із піхотою проводили зачистку заявлених украплень», - пише побратим Василя Божка Кевлюк. За його словами, саме тоді терористи зазнали значних втрат у живій силі і техніці.

«Після важкого бою знову надійшов наступний бойовий наказ. Екіпажу Т-64 необхідно було вийти із селища, замаскуватися в лісосмузі і не допустити пересування по ній ворожої бронетехніки. Лейтенант Василь Божко відчув, що наступний бій буде важким. Він помінявся місцями з навідником-оператором. Коли танк виїхав з грунтової дороги на трасу, як він помітив, що з боку Вуглегірська йдуть 3 російських танки Т-72. «Піймавши» танк на приціл, лейтенант вистрелив. Випущений снаряд вцілив. Від вибуху здетонував боєкомплект і у танка відірвало вежу. «Удав» плавно відходив назад, ведучи при цьому вогонь», - зазначено у повідомлення побратима Кевлюка.

Кевлюк також розповів, що серед диму бойовики не побачили, звідки влучив наш танк і зосередили вогонь по раніше підбитому танку, який стояв по інший бік траси. У той час бойова машина Василя божка була прихована за двома підбитими БМП. Він вів нерівний бій з бойовиками, діючи за схемою «виїхав, вистрелив, сховався».

Третій танк противника виїхав із грунтової дороги на трасу і почав рухатися в бік нашого танку. Переїжджаючи через міст вузької річки, ворожий танк повернувся кормою до «Удава». Влучний постріл Василя Божка вдарив по двигуну ворожого танку. Бойова машина загорілася, втратила керування і впала з мосту у воду.