ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ЧАСТОК (ПАЇВ) КОБЕЛЯЦЬКОГО РАЙОНУ!

ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ЧАСТОК (ПАЇВ) КОБЕЛЯЦЬКОГО РАЙОНУ!

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує, що відповідно до вимог статей 37 та 54 Закону України «Про охорону земель» з метою здійснення контролю за динамікою родючості ґрунтів систематично проводиться їх агрохімічне обстеження, видаються агрохімічні паспорти, в яких фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів і рівні їх забруднення.

Дані агрохімічної паспортизації земель використовуються в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в тому числі оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель; визначення розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.

Форму агрохімічного паспорта та порядок його ведення встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин. З метою своєчасного виявлення змін стану земель, їх оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативних процесів ведеться моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення.

Моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення включає: агрохімічне обстеження ґрунтів; контроль змін якісного стану ґрунтів; агрохімічну паспортизацію земельних ділянок.

Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень – через кожні 5-10 років.

Суцільне ґрунтове обстеження проводиться через кожні 20 років. Агрохімічна паспортизація земельних ділянок, що є складовою частиною моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, здійснюється уповноваженим органом виконавчої влади з питань аграрної політики. Процедура виготовлення та видачі агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки встановлена Порядком ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 №536, який зареєстровано в Мінюсті 23.12.2011 за №1517/20255. Цим наказом визначено, що агрохімічний паспорт підписується посадовою особою центрального органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики. Паспорт має містити такі відомості: код поля, земельної ділянки; координатну прив’язку; код, назву та площу ґрунтів; схему поля; тип сільськогосподарських угідь. Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами, форма якого затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2011 №536.

Об’єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є: рілля, у тому числі зрошувана, осушена; сіножаті і пасовища; багаторічні насадження.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки видається у двох примірниках, один з яких зберігається у землевласника або землекористувача, а інший – в центральному органі виконавчої влади з питань формування та забезпечення аграрної політики.

Наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов’язковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.

Розробка агрохімічного паспорту власниками земельних часток (паїв) сприяє встановленню реальної вартості земельної ділянки, яка має бути врахована при нарахуванні розмірів орендної плати.

Увага розробників документації із землеустрою!

Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 02.12.2016 № 509 затвердило Порядок використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою. Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 грудня 2016 року за №1646/29776. Із текстом документу можливо ознайомитись за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1646-16.

Вимогами зазначеного Порядку передбачено, що всі роботи із землеустрою виконаються в системі координат УСК-2000 або місцевих системах координат, однозначно зв’язаних із системою координат УСК-2000.

Звертаємо увагу сертифікованих інженерів - землевпорядників на необхідності дотримання норм вказаного Порядку у своїй діяльності.