Туризм

Версія для друкуВерсія для друку

У  СВІТЛОГІРСЬКОМУ  ПРОЙШОВ ФЕСТИВАЛЬ-ЯРМАРОК «ВСЕ БУДЕ ТУРИЗМ» 

Світлогірське розташоване в такому чарівному куточку, що йому сам Бог велів, стати центром розвитку туризму.У травні минулого року саме в Світлогірському відбувся семінар-практикум з питань активізації туризму та місцевого економічного розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва, за результатами якого було підписано Меморандум про співпрацю щодоутворення туристичного кластеру на базі Кобеляцького, Решетилівського, Новосанжарського та Козельщинського районів.

Також у 2018 році переможцем Бюджету участі Полтавської області став проект «Міжрегіональний туристичний фестиваль-ярмарок «ВСЕ БУДЕ ТУРИЗМ»,  який спрямований на  те,  щоб  сформувати позитивний імідж території Світлогірської сільської ради; підвищити рівень інвестиційної привабливості; залучити інвестиції у туристичний сектор та ін.

Сьогодні можна сказати, що проект  успішно реалізовано. У перший день на базі відпочинку «Берег»  проведено семінар-тренінг «Село — розвиток через туризм». Присутніх  привітали в. о. голови райдержадміністрації Володимир Катишков, голова районної ради  Володимир Кішінський, Світлогірський сільський голова  Тамара Гординська,  заступник виконавчого директора обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ганна Кондратьєва. Експерти надали цікаву інформацію щодо розвитку  туризму.

 

Другого  дня, в рамках   проведення фестивалю-ярмарку в мальовничому куточку, на схилах Дніпра, було  розгорнуто різні локації: культурно-мистецька, майстер-класи з плетіння рибальських сіток, виготовлення гачків та ін.; гастрономічна. Були і фотозони та виставки  робіт народних умільців, і  байкери та розваги для  дітей. А на сцені були  представлені художні  колективи практично з усіх громад району.

 

ДО КОБЕЛЯК ПРИЇХАЛИ УЧАСНИКИ ВЕЛОПРОБІГУ «БАЧУ! МОЖУ! ДОПОМОЖУ!»

Сьогодні до нашого міста приїхали організатори й учасники IV Всеукраїнського велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!», який стартував чотири дні тому в Харкові, продовжився в Полтаві, сьогодні — Кобеляки, потім шлях проляже через Дніпро й Запоріжжя, а завершиться — на День Незалежності в Херсоні.

До цієї ініціативи долучилися 26 зрячих і незрячих велосипедистів із різних міст України: Івано-Франківська, Черкас, Києва, Харкова та Одеси. В дорозі вони проведуть близько двадцяти днів і здолають більше тисячі кілометрів.

Після опівдня учасники акції в супроводі працівників сектору реагування патрульної поліції Кобеляцького ВП проїжджають центральною вулицею нашого міста і зупиняються біля райдержадміністрації. Вже тут їх зустрічає голова РДА Таліма Шевченко. Після знайомства учасники велопробігу діляться своїми враженнями від подорожі.

Співорганізатор ініціативи Вікторія Лучка розповідає: «В Дніпрі ми плануємо встановити рекорд України за кількістю велосипедів-тандемів, які беруть участь у проекті. Попередні роки проїжджали різні дистанції, але вперше їдемо східними територіями України».

За словами учасників акції, велопробіг — це ініціатива, за допомогою якої незрячі люди мають можливість подорожувати велосипедами-тандемами нашою країною, проводити гарно час та спілкуватися з друзями. Таким чином, наше суспільство стає більш інклюзивним.

Насамкінець нашого знайомства ми пропонуємо учасникам велопробігу сфотографуватися на пам’ять. Вони люб’язно погоджуються, гуртуються і в один голос вигукують: «Давайте здивуємо Кобеляки: Бачу! Можу! Допоможу!».

Далі учасники акції нам повідомляють, що планують зупинитися в Кобеляках ще на один день, ознайомитися з місцевими краєвидами, відпочити на березі Ворскли та повеслувати на байдарках. А потім — знову в дорогу!

p.s. Поспілкувавшись з цими позитивними та повними життєвих сил людьми розумієш, що в цьому житті можливо все! Головне — щиро цього захотіти і вірити в себе та свої сили.

 

 

 

 

 

Наверх ↑