Соціально-економічний розвиток

Версія для друкуВерсія для друку

ДОВІДКА

Про підсумки економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за  перше півріччя 2017 року

В галузі промисловості здійснювали виробничу діяльність наступні підприємства: ПрАТ «Кобеляцький завод продтоварів «Мрія» за оперативними даними вироблено промислової продукції на суму 18 млн. грн., що на 2 відсотка менше в  порівнянні з відповідним періодом 2016 року,  КП «Видавництво Кобеляки» - на суму 266,7 тис. грн., що на 7,6 відсотка менше в порівнянні з відповідним періодом 2016 року, ПрАТ «Придніпровський спецкар’єр» - на суму 12 млн. грн., що  5,5 відсотка менше в порівнянні з відповідним періодом 2016 року. З другого кварталу поточного року припинена виробнича діяльність ТОВ «Зоря». На базі даного підприємства здійснює діяльність ТОВ А.В.В. «Стандарт», яке зареєстроване у Житомирській області (працівники ТОВ «Зоря» переведені працювати на вищезазначене підприємство). В зв’язку з сезонністю виробництва не здійснювала виробничу діяльність філія «Кобеляцький цукровий завод» ТОВ  «Цукорагропром».

Швейною дільницею ТЗДВ Полтавська фірма «Ворскла» (ФОП Дрогочинська, м. Кобеляки)  вироблено  продукції на суму 3,5 млн. грн. Обсяг реалізації промислової продукції по району складає 187,6 млн. грн., що в 3,2 рази більше в порівнянні з відповідним періодом  минулого року. 

За підсумками роботи у першому півріччі 2017 року в сільськогосподарських та фермерських господарствах району  вироблено  1,5 тис. тонн м”яса, що на 72,9 відсотків менше в порівнянні з   відповідним періодом  минулого року, виробництво молока збільшилося на 4,4 відсотка і становить 3,3 тис. тонн., поголів’я великої рогатої худоби збільшилося  на  32,7 відсотка і становить 3176 гол., корів – на 6,1 відсотка і становить  1341 гол. Поголів’я свиней зменшилося  на 98,8 відсотка  і становить 378 гол.  Надій    молока   в   розрахунку   на   середнє   поголів’я  корів складає 2621 кг, що на 2 відсотка більше в порівнянні з відповідним періодом  2016  року. В поточному  році  придбано 16 одиниць сільськогосподарської техніки  на суму  20  млн. грн.

Цінова ситуація на споживчому ринку району відповідає тим тенденціям, що склалися в цілому в державі. Зафіксовано  незначне підвищення цін  на борошно пшеничне, хліб, макаронні вироби, молочні продукти. Слід відмітити, що в цьому році в період літнього сезону залишаються майже незмінними ціни на цукор, середня вартість якого становить 17 грн. за 1 кг. Значно вищими від минулорічних є ціни на овочеву продукцію та м”ясо. Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №394 скасовано з 01 липня державне регулювання цін на продовольчі товари. Відтепер суб”єкти господарювання формуватимуть ціни у режимі вільного ціноутворення, в залежності від попиту та пропозицій на споживчому ринку.

В галузі будівництва ТОВ «Кобеляки Будсервіс» виконано  будівельних та монтажних робіт на суму 2,6 млн. грн., що 85,7 відсотків   більше в порівнянні з відповідним періодом 2016 року, філією «Кобеляцький райавтодор» виконаний об’єм робіт  на суму 5,1 млн. грн., що на 4 відсотки більше  в порівнянні  з  відповідним періодом  2016 року.

Протягом звітного періоду  індивідуальними забудовниками  введено в експлуатацію 369 кв. м. житла, що в 4 рази більше в порівнянні з відповідним періодом 2016 року.

Рівень оплати за спожиту електроенергію за перше півріччя  2017 року становить  94,8  відсотка, рівень оплати за спожитий природний газ – 49,6  відсотка.

В с. Світлогірське відкрито швейний цех ТЗДВ «Полтавська фірма «Ворскла». Це вже другий по рахунку цех в районі та восьмий на Полтавщині. Працевлаштовано 27 чол. Підприємство спеціалізується на розробці та виробництві сучасного високоякісного одягу для жінок. Співпрацює з замовниками із Європи на умовах переробки давальницької сировини. Зокрема, відбувається співпраця з іноземними фірмами  Німеччини, Італії та Франції. Технологія виробництва і якість продукції відповідає вимогам європейських стандартів. Фірма працює вже понад 90 років, 25 з яких — з іноземними фірмами. На обладнання  цеху витрачено близько 600 тис. грн. На ньому, залежно від складності моделі,  в день виготовляють від вісімдесяти до ста одиниць продукції.

За сприяння керівництва району та підтримки народного депутата України Реки Андрія Олександровича виділено кошти з державного бюджету в сумі 2,150 млн. грн. на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку району (розпорядження КМУ від 12.07.2017 №463-р та від 19.07.2017 № 484-р), а саме: капітальний ремонт (заміна вікон) в Кобеляцькому НВК №1 та капітальний ремонт будівлі початкової школи Кобеляцької ЗОШ №2. Крім цього, розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.07.2017 №441 затверджено перелік об’єктів Кобеляцького району, на які спрямовуються кошти Фонду розвитку територій Полтавської області в сумі 3,450 млн. грн. та рішенням сесії обласної ради виділено  680,3 тис. грн. на капітальний ремонт артезіанської свердловини  в с. Шенгури.

Надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів склали 108   млн. грн.,   що   на   43,4   відсотка   більше   в   порівнянні з відповідним

періодом 2016 року. Зокрема, до Державного бюджету надійшло 44,1 млн. грн.  податків,  що   на  68,3   відсотка   більше  в   порівнянні   з   відповідним

періодом 2016 року (за рахунок збільшення обсягів надходжень податку з доходів фізичних осіб та податку на додану вартість), до місцевих бюджетів – 63,9 млн. грн., що на 30 відсотків більше  в порівнянні з відповідним періодом  2016  року.

При сприянні районного центру зайнятості працевлаштовано 909 чол. із  числа  незайнятих громадян  (за відповідний період 2016 року  – 841 чол.),  участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру  взяли 636 чол. (за відповідний період 2016 року  – 696 чол.),  професійне  навчання пройшли 362 чол. (за відповідний період 2016 року  – 365 чол.),  3 особи, із числа безробітних, які перебували на обліку в центрі зайнятості,  пройшли професійне навчання з основ підприємницької діяльності та отримали одноразову допомогу для започаткування власної справи  (за відповідний період 2016 року  –  3  особи).

Основним боржником по заробітній платі тривалий час є ТОВ «Гадячсир», заборгованість становить 19,6 тис. грн. В порівнянні з початком року заборгованість зменшилася на 88,9 тис. грн.        

В галузі освіти:

              проведено капітальний ремонт покрівлі Білицького дошкільного навчального закладу на суму 239,8 тис. грн. (кошти Білицької селищної ради);

               проведено капітальний ремонт доріжок і площадок опорного закладу Бутенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 960 тис. грн. (кошти Бутенківської сільської ради);

               замінено 39 вікон в Канавській ЗОШ І-ІІ ступенів  в рамках проекту Посольства Німеччини «Енерго - і теплозбереження. Освітній простір» на суму 244,6 тис. грн, в тому числі кошти донорської організації  - 210 тис. грн., кошти Канавської сільської ради – 10 тис. грн., кошти громадськості –             24,6 тис. грн.

              замінено 12 вікон на енергозберігаючі в Шенгурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  на суму 60 тис. грн.  (кошти Шенгурівської сільської ради), 6 вікон в Кобеляцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 на суму 37,8 тис. грн. (позабюджетні кошти), 13 вікон та 8 дверей в Дрижиногреблянській ЗОШ І ступеня на суму 120,3 тис. грн. (позабюджетні кошти), 5 вікон у Марківському дошкільному навчальному закладі на суму 27,4 тис. грн. (кошти Марківської сільської ради), 32 вікна у Бережнівській ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 260 тис. грн.(кошти Бутенківської сільської ради).

В галузі охорони здоров”я:

передано Департаментом охорони здоров”я облдержадміністрації для Кобеляцької центральної районної лікарні апарат для ультразвукових досліджень (стаціонарний) вартістю 631 тис. грн., та переносний вартістю 359,8 тис. грн. та інше медичне обладнання всього на загальну суму 1,4 млн. грн., для амбулаторій загальної  практики  - сімейної медицини                          9 дефібриляторів  на  суму  727  тис. грн.,  які  придбані  за  кошти  субвенції

з державного бюджету    місцевим    бюджетам   на   реформування   регіональних  систем  охорони  здоров”я для здійснення заходів з виконання

спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров”я на службі у людей»;

проведено капітальний ремонт фельдшерсько – акушерських пунктів в с. Вітрова Балка та с. Вишневе, використано 480 тис. грн. з бюджету Бутенківської сільської ради;

проводиться капітальний ремонт Озерської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, вартість  900 тис. грн.;

проведено поточний ремонт покрівлі лікувального корпусу №1 центральної  районної лікарні (пологове, педіатричне відділення) на суму  46,2 тис. грн.

виготовлена кошторисна документація на проведення капітального ремонту даху пологового відділення центральної районної лікарні та терапевтичного відділення №2 в смт. Білики.

В галузі культури:           

 проводиться реконструкція сільського клубу в с. Сухинівка, загальна вартість  1255 тис. грн.  (кошти Сухинівської сільської ради);

 проводиться ремонт покрівлі Білицької музичної школи, загальна вартість   147,6 тис. грн. (кошти Білицької селищної ради);

 проведено ремонт покрівлі Бродщинського сільського клубу на суму 180 тис. грн. (кошти Бродщинської сільської ради);

  проведено ремонт покрівлі Підгорянського сільського клубу на суму 207 тис. грн. (кошти Підгорянської сільської ради).

В галузі спорту:

встановлено дитячий майданчик в с.Красне на суму 262 тис. грн., в тому числі кошти Красненської сільської ради – 202 тис. грн., позабюджетні кошти – 60 тис. грн. (ТОВ АФ «Добробут»);

встановлено  дитячі майданчики в с.Мідянівка, с. Золотарівка та с. Ганжівка загальною вартістю 160 тис. грн. (кошти Золотарівської сільської ради).

 

ДОВІДКА

 Про підсумки економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за  2016 рік

В  промисловому секторі району здійснювали виробничу діяльність 5 підприємств:

          ПрАТ «Кобеляцький завод продтоварів «Мрія» вироблено промислової продукції  на суму  35 млн. грн.,  що на 3 % менше в  порівнянні з  2015 роком. З метою розширення асортименту продукції в минулому році освоєно випуск 7 нових видів пряника.

          КП «Видавництво Кобеляки» вироблено продукції на суму 556,3 тис. грн., що на 2,5 % менше в порівнянні з 2015 роком;

          ТОВ «Зоря» вироблено продукції на суму 10,4 млн. грн., що на  23,8 % більше в порівнянні з 2015 роком;

          ПрАТ «Придніпровський спецкар’єр» вироблено продукції на суму 33,2 млн. грн., що в 2 рази більше  в порівнянні  з 2015 роком;

          ВП «Кобеляцький цукровий завод» ТОВ АФ «Добробут» вироблено продукції на суму 483,6 млн. грн.

            Обсяг реалізації промислової продукції по району складає 338 млн. грн., що на 7,6 % менше  в порівнянні  з  2015  роком.

            Важливим напрямом розвитку реального сектору економіки району є агропромисловий комплекс. На ланах сільськогосподарських та  фермерських  господарств району  вирощено  та зібрано 172 тис. тонн зернових (в 2015 році - 181,2  тис. тонн) із середньою врожайністю 54,6  ц/га (в 2015 році - 58,7 ц/га). Виробництво соняшнику на зерно становить 40,5 тис. тонн (в 2015 році - 49 тис. тонн). Середня урожайність становила 26,8 ц/га  (в  2015 році – 29,1 ц/га).  Із площі 3,2 тис. га накопано цукрового буряку 150,4 тис. тонн з середньою урожайністю 470 ц/га. Вироблено цукру  61,6 тис. тонн. На 2017 рік підготовлений грунт під посів цукрового буряку  на площі 3,2 тис. га.

            В сільськогосподарських та фермерських господарствах району в порівнянні з 2015 роком виробництво м’яса зменшилося на 7,1 % і становить 10,2  тис. тонн.,   виробництво  молока  збільшилося  на   13,5 %  і  становить

6,5 тис. тонн. Поголів’я великої рогатої худоби  збільшилося  на  1,5 %  і становить 2376  гол., корів збільшилося на 6,3 % і становить 1269 гол., свиней зменшилося на 4,6 % і становить 30686 гол. Складним залишається питання збереження свинопоголів’я  району, оскільки основна частина свиней утримується у ТОВ «Сільські традиції». Відповідно до вимог екологічного законодавства з березня 2014 року підприємство зменшує поголів’я свиней.

          За останні роки намітилась чітка тенденція до зростання орендної плати у системі земельних  відносин. Згідно оперативної інформації сума орендної плати, яка підлягає до виплати в 2016 році, становить 131,1 млн. грн., фактично виплачено  131,5 млн. грн., що становить 100,3 %.

           Відзначається позитивна динаміка росту відсотка орендної плати від нормативно-грошової вартості земель. Так, в 2016 році виплачено 8,1% від загальної вартості орендованих земель (по області – 7,2%),  в 2015 році - 6,5%,  в 2014 році  - 5,9%.

           Аграрії  стали активніше співпрацювати з банківськими установами щодо забезпечення виробництва оборотними коштами.  В 2016 році аграрії залучили на розвиток сільгоспвиробництва кредитні ресурси в сумі 31,8 млн. грн., що на 38% більше 2015 року.

           Підприємствами агропромислового комплексу придбано техніки на  суму  25,4 млн. грн., в 2015 році на суму 10,5 млн. грн.,  загалом за останні          3 роки її закуплено на суму більше ніж 45 млн. грн., що свідчить про ефективність господарювання підприємств.

           Цінова ситуація на споживчому ринку району характеризується коливанням цін на деякі продукти харчування.  Зокрема, підвищилися ціни на борошно пшеничне, хліб, молочні продукти, м”ясо яловичини, цукор. Стабільними залишаються ціни на овочеву продукцію. Зафіксовано зниження цін на яйця курячі.

            З 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року в Україні було запроваджено пілотний проект щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів. На період пілотного проекту виробники продуктів харчування, а також торгові мережі звільнялися від обов’язкової декларації зміни цін і встановлення граничного рівня рентабельності та торговельної надбавки.  На даний час Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить аудит щодо доцільності подальшого  державного регулювання  цін або його скасування.

             В галузі будівництва ТОВ «Кобеляки Будсервіс» виконано  будівельних та монтажних робіт на суму 4,8 млн. грн., що на 17%  більше  в порівнянні з 2015 роком, філією «Кобеляцький райавтодор» виконаний об’єм робіт на суму 9,9 млн. грн., що в 1,8 рази більше  в порівнянні  з  2015  роком.

            Проведено ремонт доріг на загальну суму 13082,1 тис. грн., в тому числі    кошти   обласного   бюджету  –   3994,5  тис. грн.,  кошти   районного

бюджету – 1687 тис. грн. (невикористані кошти по Світлогірській  – 199 тис. грн., Красненській – 150 тис. грн., Вільховатській  - 100 тис. грн. сільських радах), кошти місцевих рад – 1650 тис. грн., кошти сільськогосподарських товаровиробників – 1732 тис. грн., кошти Служби автомобільних доріг – 4018,6 тис. грн.

           Реалізовано проект по реконструкції водогону в с. Вітрова Балка, вартість 1 млн. 100 тис. грн. та с. Бутенки, вартість 1 млн. 64 тис. грн. (кошти  Бутенківської сільської ради).  Відновлено роботу асфальтобетонного заводу філії «Кобеляцький райавтодор» в  с. Бутенки, використано  400 тис. грн. коштів   з   державного   бюджету.  Також,  в   с.   Бутенки   ТОВ  «Будівельна

компанія «Ескадор», яка зареєстрована  в Одеській області, встановила обладнання для приготування асфальтобетонної суміші.

          Надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів склали 197,8 млн. грн., що в 1,9 рази більше в порівнянні з 2015 роком.  До  Державного бюджету надійшло 75,6 млн. грн. податків, що в 2,7 рази більше в порівнянні з  2015  роком, до місцевих бюджетів  надійшло  122,2  млн. грн.,  що в 1,6 рази  більше  в порівнянні з  2015  роком.

           При сприянні районного центру зайнятості працевлаштовано 1390 чол. із числа безробітних (за 2015 рік – 1204 чол.), участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру  взяли 910 чол. (за 2015 рік – 858 чол.),  професійне  навчання пройшли 406 чол. (за 2015 рік – 378 чол.). На обліку в районному центрі зайнятості перебувало 935 чол. безробітного населення, станом на 01.01.2016 року – 1136 чол.

             В галузі освіти проведено:

            реконструкцію дошкільного навчального закладу в  с. Василівка на 25 дітей, використано 1008 тис. грн.,  в тому  числі  бюджетні кошти   –  898 тис. грн., позабюджетні кошти – 110 тис. грн.;

            капітальний ремонт Придніпрянського дошкільного навчального закладу (відкрито додаткову групу  на 25 дітей), використано 390 тис. грн., з них: 300 тис. грн. - кошти районного бюджету, 65 тис. грн. – кошти Придніпрянської сільської ради, 25 тис. грн. – позабюджетні  кошти ;

            капітальний ремонт Озерського дошкільного навчального закладу (відкрито додаткову групу на 25 дітей), використано 427 тис. грн., в тому числі бюджетні кошти -   285 тис. грн., позабюджетні – 142 тис. грн.;

            капітальний ремонт спортивних залів Іванівської ЗОШ (використано 156,694 тис. грн. коштів додаткової дотації з обласного бюджету та 200 тис. грн. коштів районного бюджету),  Озерської ЗОШ (використано 100,282 тис. грн.  коштів додаткової дотації з обласного бюджету, 170 тис. грн.  коштів районного бюджету) та Бродщинської ЗОШ (використано 110 тис. грн. коштів додаткової дотації з обласного бюджету, 130 тис. грн. коштів  Бродщинської сільської ради);

             капітальний ремонт актового залу Кобеляцької ЗОШ №2 (використано 387 тис. грн. коштів районного бюджету та 30 тис. грн. коштів Підгорянської сільської ради);

             капітальний ремонт покрівлі Білицької  ЗОШ №1  (використано 95 тис. грн. коштів районного бюджету та 100 тис. грн. коштів Білицької селищної ради); 

             капітальний ремонт даху ДЮСШ (використано 242,5 тис. грн. коштів районного бюджету);

             заміну вікон на енергозберігаючі в спортивному залі  Кобеляцької ЗОШ №2 (використано 173 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету);

             заміну 16 вікон на енергозберігаючі в Шенгурівській ЗОШ  (використано 67,5 тис. грн. позабюджетних коштів);

             капітальний ремонт системи опалення Озерської ЗОШ (використано 500 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету);

              реконструкцію покрівлі Кобеляцького навчально – виховного комплексу №1  (використано 1396,7 тис. грн. коштів державного бюджету та 41,9 тис. грн. співфінансування з районного бюджету);

              будівництво  дитячих  майданчиків в с. Василівка, с. Шенгури та  с. Григоро- Бригадирівка  (використано 149,6 тис. грн.  коштів державного бюджету та 4,5 тис. грн. співфінансування з районного бюджету); 

             придбано два шкільних автобуси для Білицької №1 та Бутенківської ЗОШ вартістю 2,4 млн. грн., із них 1,2 млн. грн. – кошти державного бюджету, 500 тис. грн. – кошти районного бюджету та  700 тис. грн. субвенція сільських рад.

             Проведено районний конкурс на кращий проект опорної школи. Переможцями даного конкурсу визначено Бутенківську та Білицьку №1 загальноосвітні навчальні заклади. В 2016 році виділено освітню субвенцію з державного бюджету на матеріально -  технічне забезпечення опорних закладів  в сумі 3,6 млн. грн.  та придбання шкільного автобуса в сумі            967,2 тис. грн. Крім цього, підготовлено проектно - кошторисну документацію по реконструкції Бутенківської ЗОШ та подано на конкурсний відбір проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році.

            В галузі охорони здоров”я проведено:

            ремонт КустКущівського ФАПу (заміна вікон і дверей на енергозберігаючі) на суму 26,5 тис. грн. (кошти Червоноквітівської сільської ради);

           заміну вікон і дверей на енергозберігаючі в Жуківському ФАПі на суму 10 тис. грн. (кошти Жуківської сільської ради);

           поточний ремонт Бродщинського ФАПу на суму 5 тис. грн. (позабюджетні кошти);

           поточний ремонт Комендантівського, Криничанського та Дабинівського ФАПіВ на суму 18 тис. грн. (кошти Комендантівської сільської ради);

             заміну вікон в Марківському ФАПі та реконструкцію системи опалення в Луценківському ФАПі  на загальну суму 12 тис. грн. (кошти Марківської сільської ради);

            капітальний ремонт Бутенківської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (використано 344 тис. грн. коштів Бутенківської сільської ради);

            заміну вікон на енергозберігаючі в Шенгурівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (використано  60 тис. грн. коштів Шенгурівської сільської ради);

            ремонт Григоро - Бригадирівського, Солошинського і Мотринського ФАПіВ (використано 65 тис. грн. коштів Григоро  - Бригадирівської сільської ради  та 132 тис. грн.   коштів  районного бюджету);

            капітальний ремонт покрівлі Морозівського ФАПу  (використано 35 тис. грн. коштів районного бюджету та 35 тис. грн. коштів Озерянської сільської  ради);

            заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в Лучківському ФАПі (використано 16,133 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету);

            капітальний ремонт Канавського ФАПу на суму 243 тис. грн., в   тому   числі   кошти   обласного   бюджету   –  25 тис. грн.,   кошти районного бюджету – 55 тис. грн., кошти Канавської сільської ради –  163 тис. грн.;

             встановлено твердопаливний котел в Радянській та економний газовий котел в Орлицькій амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини на загальну суму 25,5 тис. грн. (кошти районного бюджету);

             придбано за кошти районного бюджету фетальний доплер,  галогенератор для сольової кімнати на суму 17,7 тис. грн. та   ЕКГ – апарат на суму  50 тис. грн.;

            придбано для Кобеляцької центральної районної лікарні апарат для ультразвукових досліджень загальною вартістю 984 тис. грн. (кошти районного бюджету 700 тис. грн., допомога сім’ї Нетцхаммерів з міста-побратима Зінгена  10 тис. євро);

            встановлено 23 енергозберігаючих  вікна в Кобеляцькій центральній районній лікарні на суму 199 тис. грн. (кошти додаткової дотації з обласного бюджету);

            відкрито сольову кімнату в Кобеляцькій центральній районній лікарні, вартість близько 80 тис. грн. (кошти районного бюджету).

            В галузі культури проведено:

             заміну вікон на енергозберігаючі в Марківському сільському клубі, використано  28,5 тис. грн. коштів Марківської сільської ради та 15 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету;

             капітальний ремонт покрівлі та встановлено енергозберігаючі вікна в Чкалівському сільському клубі, використано кошти з бюджету Підгорянської сільської ради  в сумі 198 тис. грн.;

             ремонт покрівлі Павлівського клубу та ремонт приміщення Бродщинської бібліотеки, використано кошти з бюджету Бродщинської  сільської ради  в сумі 212,9 тис. грн.;

            утеплення будівлі Білицької дитячої музичної школи, використано  60 тис. грн. позабюджетних коштів;

             поточний ремонт Шенгурівського сільського клубу на суму 48 тис. грн.  (кошти Шенгурівської сільської ради);

             поточний ремонт музею ім. Кулика на суму 45 тис. грн. (кошти районного бюджету);

              ремонт Білицького будинку культури на суму 200 тис. грн. (кошти Білицької селищної ради);

              заміну вікон на енергозберігаючі в Червоноквітівському сільському клубі на суму 11,5 тис. грн. (кошти Червоноквітівської сільської ради);

              ремонт покрівлі Морозівського сільського клубу на суму 15 тис. грн. (кошти Озерянської сільської ради);

             придбано автобус «Рута» для районного центру культури і дозвілля за кошти районного бюджету на суму 745 тис. грн.;

            придбано 2 котли для Кобеляцької районної бібліотеки, використано 16 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету;

            встановлено вхідні двері в Кобеляцькому районному центрі культури і дозвілля, використано 11 тис. грн. додаткової дотації з обласного бюджету.

             В галузі спорту:

            придбано за кошти районного бюджету м’ячі для колективів фізкультури сільських громад на суму 50 тис. грн. та футбольну форму для районної команди «Колос»  на суму 40 тис. грн.;

               влаштовано основу під міні – футбольний майданчик із штучним покриттям у Бутенківській ЗОШ, використано 523 тис. грн. коштів  Бутенківської сільської ради;

               придбано волейбольну форму та волейбольні м’ячі для районної команди «Колос», використано 12 тис. грн. коштів районного бюджету              та 3 комплекти міні – футбольних сіток та 9 міні – футбольних м’ячів, використано  10 тис. грн. коштів районного бюджету.

               Проведено реконструкцію будівлі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), використано з районного бюджету 299 тис. грн.

              Проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати, яка станом на 01.01.2017 року становить  108,5 тис. грн. (ТОВ «Гадячсир»), на 01.01.2016 року заборгованість по даному підприємству становила 141,5 тис. грн.

     Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій району за 2016 рік  становила 4127 грн., що на 29,2 %  більше в порівнянні  з  2015  роком  та  в  2,6  рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати.       

 

 

ЦІЛІ І ПРІОРИТЕТИ  ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2017 РІК

           Цілі та пріоритети реалізації заходів Програми:

          модернізація та технологічне оновлення галузей виробництва, підвищення якості та конкурентоспроможності продукції підприємств району, збільшення обсягів її виробництва;

          розвиток аграрного сектору економіки та соціальної інфраструктури сільських територій;

          створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу;

          реалізація ефективної регуляторної політики та підвищення якості надання адміністративних послуг;

         створення сприятливого інвестиційного клімату, реалізація інноваційно-інвестиційної моделі розвитку та активного впровадження реформ;

         залучення технічної та фінансової допомоги для розвитку району;

         розвиток внутрішнього ринку, підтримка місцевих товаровиробників та створення необхідних умов для розвитку виробництва товарів масового споживання, задоволення споживчого попиту населення;

         поліпшення якості та доступності освіти і медичного обслуговування населення, розвиток культури та спорту, туристично-рекреаційної сфери;

          підвищення рівня життя населення на основі зростання його доходів, збільшення рівня зайнятості, стабільності соціального захисту громадян;

          реалізація заходів щодо децентралізації та сприяння об’єднанню територіальних громад;

          покращення стану навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

 

 

  РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

         Послідовна реалізація визначених завдань надасть можливість у 2017 році забезпечити виконання макроекономічних показників, а саме:

         обсяг валової доданої вартості  у порівняних цінах прогнозується з темпом росту 0,7% до очікуваного  показника 2016 року;

        приріст валової продукції сільського господарства на 2,9%, дасть можливість отримати у 2016/2017 маркетинговому році  292 тис. тонн зерна;

        середньорічний темп зростання заробітної плати становитиме 11%;

        обсяги освоєння капітальних інвестицій у фактичних цінах прогнозуються на 7,6 % менше в порівнянні з очікуваним  показником 2016 року.

        У промисловому комплексі району пріоритетного напрямку набуде розвиток структуроформуючих галузей. Обсяги реалізації промислової продукції по району у 2017 році збільшаться в 2 рази в порівнянні з очікуваним показником 2016 року. Обсяг виробництва кондитерських виробів зросте на 1,9%, обсяги виробництва гранітної продукції будуть на рівні очікуваних показників  2016 року, обсяги виробництва цукру зростуть майже  на 30%.     

         В агропромисловому комплексі прогнозовані темпи зростання валової продукції сільського господарства очікуються за рахунок нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, забезпечення продовольчої безпеки району, зміцнення матеріально-технічної бази агропромислового комплексу району.

         В інвестиційній політиці першочерговим завданням залишається   збереження інвестиційної привабливості району, нарощування обсягів залучення інвестицій з усіх доступних та можливих джерел та залучення коштів міжнародної технічної допомоги.

         В 2017 році освоєння капітальних інвестицій очікується в обсязі                 109 млн. грн. Серед ризиків інвестиційної діяльності – недостатність банківського кредитування та обігових коштів підприємств.

         В 2017 році середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника досягне  рівня  3900  грн. 

        Середньорічна чисельність наявного населення на кінець 2016 року складе   41,7 тис. чол.,  в 2017 році – 40,6 тис. чол. Основними причинами скорочення чисельності населення є  перевищення кількості померлих над кількістю народжених.

        Основним результатом виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік має стати здійснення структурних реформ, викладених у Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, затвердженій рішенням двадцять шостої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 16 січня 2015 року, а саме: створення базового підґрунтя для економічного зростання, формування сприятливого бізнес – клімату, модернізація інфраструктури та базових секторів економіки, поліпшення якості життя громадян.

 

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2017 РІК

Показник

Один.

виміру

2015 р. звіт

2016 р. очіку

ване

2017 р. прог

ноз

2017 р.

у % до

2016 р.

Середньорічна чисельність наявного населення

тис.осіб

42,6

41,7

40,6

97,4

Валова додана вартість у діючих цінах (виходячи із складових на рівні області)*

млн.грн.

456,1

508,5

577,0

113,5

у порівняних цінах, у % до попереднього року

%

99,6

100,0

100,7

х

Обсяг реалізованої  промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах

млн.грн.

363,4

266,8

549,4

в 2 р. більше

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств у цінах 2005 року – всього

млн.грн.

892

894

920

102,9

у % до попереднього року

%

123,5

100,2

102,9

х

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (у фактичних цінах, усього)

млн.грн.

192,6

169,2

154,0

91,0

Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету)

млн.грн.

78,1

107,0

116,0

108,4

Податкові надходження до місцевих бюджетів

млн.грн.

66,2

94,4

103,4

109,5

Роздрібний товарооборот суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності у діючих цінах

млн.грн.

122,7

123,9

127,0

102,5

у % до попереднього року*

%

73,9

90,6

91,0

х

Обсяг  капітальних інвестицій  за рахунок усіх джерел фінансування у фактичних цінах

млн.грн.

123,1

118,0

109,0

92,4

у % до попереднього року у порівняних цінах *

%

111,0

86,0

82,0

х

Обсяг капітальних інвестицій (у фактичних цінах у розрахунку на душу населення)

грн.

2885,0

2829,7

2684,7

94,9

Обсяг прямих іноземних інвестицій по наростаючому підсумку – всього**

тис.дол.

США

-

-

-

х

у % до попереднього року**

%

-

-

-

х

Обсяг прямих іноземних інвестицій (у фактичних цінах у розрахунку на душу населення)**

дол.

США

-

-

-

х

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення***

одиниць

50

52

54

103,8

Середньомісячна заробітна плата

грн.

3195

3514

3900

111,0

Ріст середньомісячної заробітної плати до попереднього року

%

117,9

110,0

111,0

х

Кількість створених нових робочих місць (в усіх сферах економічної діяльності)

одиниць

212

216

216

100,0

 

* темпи зростання розраховані через індекси у порівняних цінах

 

**  інформація конфіденційна

*** з урахуванням фермерських господарств

 

 

 

 

 

    

     

 

 

Наверх ↑