Позиційні матеріали

Версія для друкуВерсія для друку

Результати аналізу практики впровадження Закону України «Про державну службу» - презентував Костянтин Ващенко

«Показники, отримані в результаті аналізу практики впровадження Закону України «Про державну службу», використані у презентації, певною мірою підтверджують результативність процесів реформування державної служби, в той же час акцентують увагу на питаннях які потребують доопрацювання» – зауважив Костянтин Ващенко.

Під час тематичного засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо перших підсумків реалізації Закону України «Про державну службу», Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко здійснив аналіз практики впровадження норм та положень зазначеного закону.

Показники, отримані  в результаті моніторингу, використані у презентації, певною мірою підтверджують результативність процесів реформування державної служби. В той же час акцентують увагу на питаннях які потребують доопрацювання, зауважив Костянтин Ващенко.

Підсумовуючи результати першого року дії Закону, Голова НАДС наголосив, що певними досягненнями і першими кроками реформи державної служби є те, що на сьогодні:

сформовано вторинне законодавство;

розпочато відкриті конкурси на усі посади державної служби;

створено інститути Державного секретаря Кабінету Міністрів України та державних секретарів міністерств;

введено нову модель оплати праці;

запроваджено принцип публічних звітів керівників органів влади;

створено служби управління персоналом;

сформовано ефективну систему захисту законних прав та інтересів державних службовців;

оптимізовано систему професійного навчання державних службовців.

Водночас Костянтин Ващенко акцентував увагу на окремих проблемних питаннях, які потребують подальшого доопрацювання, зокрема: «не вдалося повністю подолати політичний вплив на суб’єктів призначення, чи якийсь інший зовнішній вплив на діяльність конкурсних комісій. Також, проблемами є  як низька підготовка кандидатів на посади державної служби, так і  недостатня компетентність конкурсних комісій».

Семінар

Відповідно до пункту 36 Плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації  учасників антитерористичної операції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 359-р, яким передбачено визначення  процедури прийняття на державну службу демобілізованих військовослужбовців, на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ  і організацій (далі-ЦППК) планується у першій декаді жовтня 2015 року розпочати проведення одноденних тематичних семінарів для цієї категорії слухачів.

До програми семінарів включено теми:

·     Законодавство про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування. Проходження служби.

·     Запобігання і протидія проявам корупції у сфері публічного управління. Закон України “Про запобігання корупції”.

·     Керівництво та лідерство у сфері публічного управління.

·     Ефективна комунікація. Управління процесом комунікації у професійних стосунках. Стратегії управління стресами. Управління конфліктами в суперечливих ситуаціях.

Після закінчення навчання слухачі отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Витрати на проїзд за рахунок учасника навчання.

Про бажання взяти участь у семінарі просимо до 29.09.2015 року повідомити відділ організаційно-кадрової роботи апарату Кобеляцької райдержадміністрації. 

Довідки за телефоном 3-27-02.

Наверх ↑