Об'єднання територіальних громад

Версія для друкуВерсія для друку

 

Зростає число об’єднаних громад

 

27 березня в 10 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) України відбудуться перші вибори сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів.

Обиратимуть депутатів і голів і в двох громадах Полтавщини –Новоаврамівській (Хорольський район) та Артемівській (Чутівський район). Тут завершується підготовка до виборчого процесу, вже сформовані і працюють виборчі  комісії, роздані запрошення.

Варто зазначити, що Артемівська громада об’єднала Іскрівську, Скибівську сільські ради та Артемівську селищну, загалом 9 населених пунктів.

Новоаврамівська територіальна громада утворена на базі трьох сільських рад – Новоаврамівської, Ковалівської та Грушинської. Це – 10 населених пунктів.

В Артемівській ОТГ запрошені на вибори понад 4 тисячі жителів, а в Новоаврамівській ОТГ роздано майже 3 тисячі запрошень.

Варто зазначити, що вибори в 12 об’єднаних громадах нашої області відбулися у жовтні минулого року. За кількістю ОТГ Полтавщина входить до першої п’ятірки серед областей України.

Нагадаємо, 25 жовтня 2015 року перші місцеві вибори в рамках реформи децентралізації відбулися в 159 об’єднаних територіальних громадах.

 

Офіс реформ Полтавської обласної державної адміністрації

 

Кияни приїдуть переймати досвід в об’єднану громаду на Полтавщині

 

Голови сорока сільських рад Білоцерківського району Київської області, приїдуть переймати досвід на Полтавщину в Білоцерківську об’єднану громаду.

– Одноденна поїздка запланована на 29 березня, організовує її Білоцерківська районна рада, – розповів Іван Лещенко, голова Білоцерківської об’єднаної тергромади.

На зустріч приїдуть голови сільських рад, які в майбутньому планують створити об’єднані територіальні громади, щоб побачити на власні очі та зрозуміти переваги і перспективи такого об’єднання, обговорити проблеми, які можуть трапитися на шляху до цього.

Іван Лещенко переконаний, що  майбутнє успішного місцевого самоврядування саме за об’єднаними громадами.

– ОТГ –  можливість успішно розбудовувати територію,  і це необхідно якомога доступніше пояснити людям, – переконаний голова об’єднаної громади.

Полтавський офіс реформ

 

 

 

180 нових об’єднаних громад зможуть піти
на перші місцеві вибори 25 жовтня

 

4 вересня Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 676-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації проведення перших виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (законопроект № 3008). 5 вересня Закон був опублікований у виданні «Голос України».

Закон позбавляє органи місцевого самоврядування обласного рівня повноважень щодо об’єднання територіальних громад базового рівня, а також повноважень призначати дату перших місцевих виборів в об’єднаних громадах.

Закон визначає, що у разі прийняття місцевими радами рішення про створення об’єднаної територіальної громади, а також у разі підтримання такого об’єднання на місцевому референдумі, сільські, селищні, міські голови звертаються до обласної державної адміністрації задля перевірки такого рішення вимогам Конституції та чинного законодавства.

У свою чергу обласна державна адміністрація має надати висновок щодо законності рішення про добровільне об'єднання територіальних громад та протягом 10 робочих днів звернутися до ЦВК для призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови у таких громадах.

Довідково: У Полтавській області на вибори 25 жовтня зможуть піти 12 об’єднаних територіальних громад: Глобинська міська, Пирятинська міська, Семенівська селищна, Шишацька селищна, Білоцерківська сільська, Клепачівська сільська, Недогарківська  сільська, Омельницька сільська, Піщанська сільська, Пришибська сільська, Покровсько-Багачанська сільська, Червонознам’янська сільська громади.

 

Президент обговорив з представниками територіальних громад реформу з децентралізації: Україна як держава стане значно сильнішою

 

Минулого тижня Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками територіальних громад обговорив конституційні зміни щодо децентралізації. Глава держави наголосив під час обговорення, що в результаті реформи з децентралізації Україна як держава стане значно сильнішою.

За словами Президента, всі 24 роки незалежності саме відсутність реальних повноважень у місцевої влади була причиною неефективності державного управління:

-         Не може дядько в Києві знати, що робити на селі. І навіщо йому це? Навіщо концентрація грошей і прав, якщо ти не можеш дійти до людини, спитати її, чого вона хоче, і визначити це пріоритетом своїх дій?, – задав риторичне питання Глава держави.

Президент  підкреслив, що конституційними змінами повноваження щодо призначення влади передаються народу, територіальним громадам. Так, громада обирає депутатів, які призначають виконкоми, а префект, як представник Президента, слідкує за дотриманням законодавства, особливо в частині можливих сепаратистських закликів та зазіхання на суверенітет та територіальну цілісність України. Також на місця передаються не лише влада та гроші, передається відповідальність за весь соціально-економічний розвиток громади, району і області.

 Від Полтавщини у зустрічі з Президентом України взяли участь представники об’єднаних територіальних громад -  Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва,  Білоцерківський сільський голова Сергій Пилипенко, Глобинський міський голова Станіслав Джусь та Шишацький селищний голова Олександр Тутка.

 

 

За матеріалами сайту Децентралізація влади

 

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, ЯКІ ПЕРШИМИ ОБ'ЄДНАЛИСЯ, ОТРИМАЛИ ВЕЛИЧЕЗНІ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ

За станом на 17 серпня обласними радами прийнято рішення про утворення 78 об’єднаних територіальних громад та проведення у них перших виборів. Зокрема, Хмельницькою обласною радою утворено 23 об’єднані територіальні громади, Дніпропетровською – 10, Полтавською – 10, Чернівецькою – 10, Житомирською – 8; Одеською – 7, Волинською – 5, Київською – 2, Кіровоградською – 2; Івано-Франківською – 1.

Об’єднанні громади будуть користуватись всіма перевагами, передбаченими змінами до Бюджетного кодексу, законодавства про передачу повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції на місця. За словами  Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Державний фонд регіонального розвитку, який у цьому році передбачає 3 млрд. грн. з державного бюджету на регіональні інфраструктурні проекти, в наступному році буде орієнтований на роботу виключно з об’єднаними територіальними громадами. Державний фонд енергоефективності, який буде створено, також буде орієнтований в основному на об’єднані громади.

- Заможне українське село отримає нову якість свого життя, - підкреслив Віце-прем'єр-міністр. - Коли об’єднана територіальна громада, особливо у сільській місцевості, отримає повноваження, ресурси, залучить інвестора і буде займатись не тільки виробництвом, вирощуванням продукції, а ще й переробкою цієї продукції, вона зможе ефективно конкурувати з містом.

 

За матеріалами прес-служби  Віце-прем`єр-міністра України

 

 

 

 

БЛИЗЬКО 200 ГРОМАД ОБЕРУТЬ НОВУ ВЛАДУ ЗА НОВИМИ ПРИНЦИПАМИ

 

Близько 200 територіальних громад оберуть нову місцеву владу за новими принципами. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, під час робочої поїздки в Харківську область.

Де-факто, на місцевих виборах 2015 року нові об’єднання обиратимуть собі нову владу. Віце-прем’єр-міністр України зауважив, що після внесення змін до Конституції України, об'єднані громади закріплять за собою свої нові повноваження та отримають новий орган управління - виконавчий комітет.

- Люди починають розуміти і прораховувати вигоди, які вони отримають, утворивши об’єднану територіальну громаду. Вже зараз доходи місцевих бюджетів збільшились на 38% і за перше півріччя 2015 року склали 44,6 млрд. грн., завдяки бюджетній та фінансовій децентралізації, - зазначив урядовець.

За словами Геннадія Зубка, у розпорядження об'єднаних громад віддадуть і землю. Також він підкреслив, що проведення необхідних змін податкового законодавства створить додаткові можливості розвивати соціальну інфраструктуру об’єднаних громад. Це має особливе значення в сільській місцевості. Жителі сіл будуть вирішувати, як ефективніше розпоряджатися своїми коштами, адже вони повинні мати школи, дороги, лікарні не гірші ніж в містах.

 

За матеріалами прес-служби Віце-прем`єр-міністра України

 

 

ВИСНОВКИ ОТРИМАЛИ П'ЯТЬ МАЙБУТНІХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

 

На 10 серпня позитивні висновки обласної державної адміністрації про відповідність прийнятих рішень про об’єднання громад Конституції та законам України отримали п’ять майбутніх об’єднаних територіальних громад – Глобинська міська, Шишацька селищна, Омельницька, Дмитрівська та Пришибська сільські громади.

Наступний крок – прийняття радами, які входять до складу майбутніх громад, рішення про утворення об’єднаної громади уже зробили Глобинська міська, Жуківська, Бабичівська, Опришківська, Пирогівська та Борисівська сільські ради Глобинського району, а також Омельницька, Запсільська, Демидівська та Рокитнянська сільські ради Кременчуцького району. Всі необхідні документи підготовлені і здані на розгляд сесії обласної ради, яку планують провести вже цього тижня. Депутати обласної ради мають схвалити утворення об’єднаних громад та проголосувати призначення виборів у новостворених громадах разом із виборами до місцевих рад – 25 жовтня.

 

 

 

Наверх ↑