Інформативна сторінка

Версія для друкуВерсія для друку

 

 

 

 

 

Рішення про затвердження Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Кобеляцького району за пріоритетними напрямками на період до 2020 року

Інформація щодо зарезервованих земельних ділянок для учасників АТО на території Кобеляцького району

Інформація щодо договорів оренди земель

Реєстр договорів оренди земель СГ призначення

 

Дайджест реформ

Солдати НАТО на параді до Дня Незалежності — знакова подія для України. Ознака змін, які можливі. У тиждень, що передує святу Незалежності кілька важливих рішень були ухвалені урядом. Традиційно, всі вони закладають ґрунт для змін в сферах енергетики, охорони здоров’я та боротьби з корупцією. Це важлива основа для реформ, але реальні рішення поки попереду.

 

Реформа енергетики:

Уряд ухвалив енергетичну стратегію до 2035 року, над розробкою якої працювали кілька років.

«В основі нової енергетичної політики країни досить амбітні цілі —зниження енергоємності економіки у два рази до 2030 року, збільшення українського виробництва як традиційних, так і альтернативних джерел енергії», — заявив віце-прем’єр міністр Володимир Кістіон.

Згідно проекту нова структура потреб в енергетиці виглядає так: атомна енергія до 2035 року даватиме 50% електроенергії країни, відновлювальні джерела — 25%, гідроенергетика — 13%, а решта покриватиметься за рахунок теплових електростанцій.

Плани дуже перспективні, питання лиш наскільки реалістичними вони є. Стратегії мають звичку залишатися декларативними документами в Україні. Теплова генерація буде точно проти — хоч її надприбутками вже зацікавилися в НАБУ.

Здатність уряду виконувати попередньо оголошені обіцянки також проходить тест. Згідно методології, узгодженої ще минулого року Кабінет Міністрів України мав би підняти ціни на газ для населення. Але не поспішає це робити (як і міняти методологію).

 

Реформи медицини: більше врятованих життів

Схвалено концепцію реформи закупівель ліків. За планом уже в 2019 році Україна зможе перейти до закупівлі ліків та медвиробів через національну закупівельну організацію.

 

 

Міжнародні партнери із закупівель ліків уже сьогодні допомагають отримувати більше препаратів завдяки ефективній роботі та подоланню корупції. Проте це тимчасовий крок, замість міжнародних організацій повинна заіснувати прозора українська закупівельна агенція. Зменшення корупції в закупівлях — не просто реформа. Це більше ліків за ті самі гроші, а значить —більше врятованих життів.

 

Антикорупційна реформа: більше можливостей для активістів

Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній та стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників —ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості й запобігання корупції.

 

 

Завдяки спільній роботі Державного агентства з питань електронного врядування та Міністерства юстиції інформацію про бенефіціарів усіх українських компаній оприлюднено на Єдиному державному порталі відкритих даних: ЗМІ та громадськість може вільно використовувати і аналізувати ці відкриті дані для публічного контролю, а IT-бізнес — длястворення нових інтернет-сервісів і проектів.

Реформа управління державною власністю: хто заробляє на нашій власності?

 

З ключових підприємств, які належать державі лише 5 (п’ять) показали прибуток минулого року. Станом на кінець 2016 року портфель 94 найбільших держкомпаній отримав чистий прибуток в розмірі 26,4 млрд грн, у порівнянні зі збитком на рівні 53 млрд грн за результатами 2015 року. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала 1,4 трлн грн, що майже на 22,8% більше, ніж на кінець 2015 року. (Традиційно звіт ТОП-100 не включає фінансові результати шести банків державної форми власності).

«В нас є ілюзія, що державні підприємства — це кури, які несуть золоті яйця. Але як показує практика, українські держпідприємства, які працюють на вільному нерегульованому ринку — не дуже конкурентоспроможні», — пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

 

Реформа державної служби: пошук фахівців почався

Уряд впритул підійшов до початку проведення конкурсів на посади в нових директоратах міністерств. Проект реформи державного управління передбачає створення в міністерствах нових підрозділів, зібраних з нових фахівців. Вони будуть працювати по-новому: не “керувати галузями” в ручному режимі, а виробляти та реалізовувати стратегічні рішення. Почалися перші зустрічі з потенційними кандидатами. Всіх просять підготуватися до оголошення на початку вересня. Інформація є на спеціальному сайті.

 

 

Пенсійне забезпечення інвалідів

Відповідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності.

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності за наявності певного стажу роботи. Так наприклад, інвалід ІІ чи ІІІ груп у віці до 23 роки має право на пенсію за наявності 1 року страхового стажу роботи. Із збільшенням віку, збільшується необхідний стаж роботи. Вже у віці 56 років інвалід ІІ чи ІІІ груп повинен мати 14 років страхового стажу. Необхідний страховий стаж у залежності від віку та групи інвалідності визначено статтею 32 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. У разі відсутності необхідного стажу інвалід не має права на пенсію. У такому випадку є можливість звернутися до огранів праці та соціального захисту населення за призначенням державної соціальної допомоги.

В той же час якщо інвалідність настала в період проходження військової служби, то пенсія призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам І групи – 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам ІІ групи – 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам ІІІ групи – 50 відсотків пенсії за віком. Тобто спочатку визначається розмір пенсії за віком, а потім – розмір пенсії по інвалідності. При цьому до страхового стажу для обчислення пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, додатково зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою пенсійного віку.

Якщо інваліди ІІ та ІІІ групи не працюють та мають відповідний стаж роботи (без урахування додаткового періоду з дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку), пенсія по інвалідності обчислюється у розмірі пенсії за віком, тобто у повному розмірі без застосування 50 чи 90 відсотків.

Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” передбачено виплату пенсій інвалідам І та ІІ груп з 1 вересня 2015 року у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, що втратили непрацездатність – 1074 гривні. Таке підвищення пенсій постановою Кабінету Міністрів України № 954 від 18 листопада 2015 року передбачено для інвалідів ІІІ групи, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів з 1 грудня 2015 року.

Перерахунки пенсій майже 3,5 тисячам пенсіонерів району, а це 24 відсотки загальної кількості, вже проведено. Виплату пенсії в нових розмірах інвалідам І та ІІ груп проведено в жовтні з доплатою за вересень. В грудні отримують пенсію в підвищених розмірах інваліди ІІІ групи, інваліди з дитинства та діти-інваліди.

 

Управління Пенсійного фонду України

в Кобеляцькому районі

 

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

     Багато хто з нас вважають, що інвалідність людини здатна поставити хрест на його житті. На жаль, у нашій країні нерідко буває саме так. Однак історія переконливо говорить нам, що фізичне здоров'я - ніщо, коли людина прагне до своєї мети.  Всі ми знаємо таких відомих людей, як Стівен Хокінг, який не просто прикутий до інвалідного крісла – він повністю паралізований, але це не завадило йому стати всесвітньо відомим вченим, володарем  дванадцяти почесних вчених звань і вважатися одним з найрозумніших людей на планеті. Не всі знають, що знаменитий німецький композитор Людвіг Ван Бетховен, справжній геній музики був... глухим. Історія 32-го президента США Франкліна Делано Рузвельта - це ще одна історія людини, яка народилась здоровою, проте перенесене захворювання прикувало його до інвалідного візка. Вже будучи інвалідом, Рузвельт став президентом і займав цей пост протягом 12 років, до самої своєї смерті, увійшовши в історію США як один із найвидатніших американських лідерів.

      Все те, що сталося з цими та багатьма іншими відомими людьми, має офіційну назву «трудова та професійна реабілітація». І щоб домогтися таких результатів у житті мало одного бажання та зусиль над собою, потрібні й сприятливі для цього умови у державі та суспільстві. 

     Однією з визначальних умов адаптації осіб з особливими потребами у суспільство є їх професійна реабілітація. Серед різних видів реабілітації саме їй належить провідна роль у забезпеченні подальшого працевлаштування .

    Основним напрямком роботи Фонду соціального захисту інвалідів вже багато років є саме професійна реабілітація осіб з інвалідністю.

    З метою здійснення заходів із соціальної,  трудової та професійної реабілітації інвалідів відділення Фонду щорічно надає фінансову допомогу цій категорії громадян шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації для здобуття професії. Для практичної реалізації особам з обмеженими можливостями права на освіту в Україні функціонують загальноосвітні заклади різного рівня, забезпечені спеціальними програмами, допоміжними технічними засобами, які дають змогу здійснювати спільне навчання здорових та непрацездатних. При відділенні Фонду постійно діє комісія з вирішення питань щодо можливості та розміру фінансової допомоги інвалідам на навчання. У 2015 році фінансова допомога надана 73 студентам з обмеженими можливостями шляхом оплати вартості їх навчання у навчальних закладах, в тому числі 2 студентам – мешканцям Кобеляцького району.

    За кошти Фонду щорічно створюються додаткові робочі місця для працевлаштування людей з особливими потребами, надається фінансова допомога для технічного переоснащення спеціалізованих підприємств громадських організацій інвалідів, проводиться фізкультурно-спортивна реабілітація, здійснюється передплата періодичних видань, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації інвалідів.

     Грошові кошти необхідні для фінансування реабілітаційних заходів  області, надходять до державного бюджету України у вигляді адміністративно-господарських санкцій, які сплачують роботодавці за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів. Але, на жаль, сьогодні маємо констатувати штучне порушення роботодавцями норм закону про надання робочих місць для осіб з інвалідністю. Лише за 2014 звітний рік за недотримання законодавства щодо соціального захисту інвалідів до державного бюджету України заборгували кошти 17 роботодавців Полтавської області в загальній сумі 327 тис. грн. І що найгірше – найбільш  незахищені громадяни суспільства не мали можливості в повному обсязі отримати реабілітаційні послуги, гарантовані їм державою.

       На жаль, на всій території України в зв’язку з проведенням антитерористичної операції зараз збільшилась кількість інвалідів. Внаслідок бойових дій на Сході України, воїни АТО отримують важкі ураження чи інвалідність та самі стають беззахисними. Саме тому держава повинна бути готовою зустріти своїх бійців та надати всіляку підтримку та допомогу: матеріальну, психологічну, реабілітаційну.

     Маємо надію, що допомога Фонду дасть можливість забезпечити належні стандарти рівня життя людей з інвалідністю, сприятиме ефективній реалізації їх права на трудову діяльність.

Наверх ↑