«ЗДАЮЧИ КРОВ, ВИ РЯТУЄТЕ ЧИЄСЬ ЖИТТЯ», – ОЛЕГ СИНЄГУБОВ

Версія для друкуВерсія для друку

«ЗДАЮЧИ КРОВ, ВИ РЯТУЄТЕ ЧИЄСЬ ЖИТТЯ», – ОЛЕГ СИНЄГУБОВ

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступники Катерина Рижеченко та Євген Греков долучилися до Всеукраїнської акції-марафону «Перемога у нас в крові». Її започаткували Міністерство молоді та спорту і Товариство Червоного Хреста України.

Представники ОДА здали кров в обласній станції переливання крові. Також до ініціативи долучилися заслужений майстер спорту України, чемпіон світу з таїландського боксу Олег Приймачов, майстер спорту України з боксу Олександр Погребняк, працівники обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, учасники АТО, держслужбовці й молодь.

«Донорська кров потрібна під час операцій, потерпілим у катастрофах, онкохворим. Здаючи кров, ви рятуєте чиєсь життя. Приєднуйтеся до ініціативи. Одна година вашого особистого часу може додати комусь тисячі годин життя», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна розповіла, що сьогодні привітають почесних й активних донорів.

«Вдруге здаю кров. Першого разу – чотири чи п’ять років тому – здавав за необхідності. Товариш попросив для свого тата. Нині підтримую акцію «Перемога у нас в крові». Оновлювати кров корисно для власного організму і це допомога людям. Кількасот грамів крові, які сьогодні здам, – це не втрата для мене, а ось добру справу зробити завжди приємно», – розповів Олег Приймачов.

«Альтернативи донорській крові наразі не існує не тільки в Україні, а й у світі. Єдине джерело для отримання донорської крові – це людина. Нині маємо запас усіх груп і резусів. За статистикою більше донорів із І та ІІ групами й позитивними резусами, що найбільш розповсюджені. Проте її й більше потребують, використовують лікувальні заклади. У нас є база постійних донорів, створена за роки, – розповів головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові ПОР» Володимир Рудіков. – В області працюють три наші заклади служби крові – в Полтаві, Кременчуці й Лубнах. Разом за рік виготовляємо приблизно 9,5 тонни донорської крові. Це саме та потреба, щоб задовольнити всі заклади області. Близько 11 тисяч донорів здають кров в області. Частина з них – не один раз на рік. Із початку 2020-го близько 500 донорів прийшли до нас вперше здавати кров. Це й молодь, і люди середнього віку. Наша станція вже заготувала із початку року близько 2 тонн крові. Близько 3,5 тисячі осіб стали донорами».

Володимир Рудіков додав, що кількість тематичних акцій збільшується. Вони відбуваються не тільки до Всесвітнього дня донора, а й упродовж року. Молодь стає активнішою.

«І це дуже добре. Ця тема має бути постійно на слуху. На мою думку, донорство – соціальна проблема. Зі школи потрібно про це говорити, щоб люди з юного віку усвідомлювали, що тільки людина може допомогти іншій», – сказав Володимир Рудіков.

Нагадав, що донором може стати здорова людина від 18 років, вагою не менше ніж 50 кілограмів. Перед кровоздачею її обстежує лікар-терапевт, проводяться гематологічні дослідження в лабораторії. Після цього людину допускають до здачі крові. Загальноприйнята доза для кровоздачі – 450 мілілітрів. Вона не нашкодить здоров’ю. Людина може повторно здавати кров через два місяці. Чоловікам рекомендовано це робити п’ять разів на рік, а жінкам – чотири.

Перед кровоздачею донору дають чай і печиво. Він отримує два вихідні: перший – у день здачі крові, а другий може використати, коли зручно. Крім того, одержує кошти на харчування.

Нині звання «Почесний донор України» в області отримали 3241 особа, з них дві особи мають звання «Заслужений донор України».

 

 

За матеріалами Полтавської ОДА

Наверх ↑