ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ПО ПИТАННЮ ПРОВЕДЕННЯ І ЕТАПУ МОНЕТИЗАЦІЇ ПРОГРАМИ НАДАННЯ ПІЛЬГ ТА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 11 січня відбулась селекторна нарада за участі голови Кобеляцької райдержадміністрації Таміли Шевченко, голови районної ради Володимира Кішінського, керівників районного управління Державної казначейської служби, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, фінансового управління райдержадміністрації та підприємств-надавачів   житлово-комунальних послуг.

На порядок денний було винесено питання «Про введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №951».

Таміла Вячеславівна акцентувала увагу присутніх на суттєвих змінах в Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002р. №256, та забезпеченню належної співпраці між  районним управлінням Державної казначейської служби, фінансовим управлінням райдержадміністрації, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації та підприємствами-надавачами   житлово-комунальних послуг.

Оскільки внесені зміни передбачають проведення  І етапу монетизації Програми надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, голова Кобеляцької РДА поставила учасникам наради ряд запитань та заслухала їхні відповіді щодо організації роботи  по  проведенню І етапу монетизації Програми. І наголосила, що питання забезпечення виконання Програми всіма учасниками перебуває на особливому контролі і вимагає високого рівня виконавської дисципліни та професіоналізму.

А начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Петренко поінформувала, що при розрахунках за надані пільги та нараховані житлові субсидії, лише 5% коштів надходили на рахунки підприємств-надавачів   житлово-комунальних послуг «живими» коштами, а 95 %  складали клірингові розрахунки,  механізм проведення яких був громіздким і тривалим у часі. Тому внесені зміни до Порядку значно пришвидшили як терміни розрахунків, так і забезпечили їх більшу прозорість.

В свою чергу, начальник управління Державної казначейської служби у Кобеляцькому районі Наталія Яценко наголосила на відповідальності підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг за цільовий характер використання державних коштів, які надійдуть на їх рахунки та звернула увагу присутніх керівників підприємств–надавачів послуг щодо належної організації  роботи  по  закриттю та відкриттю рахунків та наявності всіх відповідних документів. Зокрема ліцензій, які необхідні для відкриття рахунків.

Представниками Кобеляцького комунального підприємства «Міська сервісна служба» озвучено проблемне питання щодо відсутності ліцензії, що відповідно ускладнює виконання Програми.

Голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко узагальнила відповіді учасників наради та дала ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, в тому числі, щодо належного контролю за дотриманням термінів, передбачених змінами в Порядку та особистого звітування керівниками щодо термінів та повноти виконання завдань, передбачених Порядком.