В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ СПАЛАХІВ ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХОРЮВАНЬ

На сьогодні в Україні та області загострилась ситуація із захворюваністю на гострі кишкові інфекційні захворювання. За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» при вірусологічному дослідженні хворих людей виділено рота- та норовіруси грипу кишкових бактерій. Їх наявність визначено в стічних водах, водопровідній воді та хворих.

5 лютого Кобеляцькою райдержадміністрацією було проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та розроблено План заходів щодо попередження епідемічних ускладнень та харчових отруєнь на території Кобеляцького району в 2018 році.

У районі заплановано привести в належний стан водозабірні та очисні споруди питного водопостачання та забезпечити населення питною водою гарантованої якості та безпечною в епідемічному відношенні. Тому рішенням комісії також було створено районну тимчасову комісію для проведення перевірок (обстежень) водогонів, сміттєзвалищ та території району та затверджено План комісійних перевірок.

7 лютого в райдержадміністрації відбулась нарада по питанню практичного виконання заходів щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань протягом лютого-березня 2018 року, яку провела голова райдержадміністрації Таміла Шевченко.

В нараді взяли участь сільські голови району, керівники комунальних підприємств, керівник Кобеляцького РУ ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Куземко та Кобеляцького МВПЛД ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Семиног.