УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ ГРОМАД ПОЛТАВЩИНИ

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ ГРОМАД ПОЛТАВЩИНИ

Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Полтавської області у форматі, що був схвалений депутатами на сесії обласної ради 23 грудня 2018 року. Про це повідомили в Департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.

Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року 476-р опубліковане на Єдиному вебпорталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Процес погодження відповідного документа був тривалим. Проект пройшов низку обговорень й набув публічного розголосу між громадськістю і в засобах масової інформації. Відповідний документ розроблений облдержадміністрацією та погоджений обласною радою, був розглянутий профільним Міністерством. Потім отримав погодження від урядових комісій і затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України.

План визначає формування територій громад Полтавської області. Відповідно до внесених до плану змін уточнено склад 31 громади. Зокрема, Великобагачанської, Лютенської, Петрівсько-Роменської, Гадяцької, Глобинської, Кринківської, Гребінківської, Зіньківської, Опішнянської, Ланнівської, Кобеляцької, Білицької, Бутенківської, Озерянської, Новогалещинської, Омельницької, Піщанської, Лохвицької, Сенчанської, Вовчицької, Великосорочинської, Комишнянської, Новосанжарської, Пирятинської, Решетилівської, Семенівської, Хорольської, Клепачівської, Чутівської, Скороходівської та Шишацької.

Крім того, перспективний план формування територій громад області доповнюється 25 громадами – Краснолуцькою, Бугаївською, Градизькою, Диканською, Карлівською, Вільховатською, Козельщинською, Лубенською, Машівською, Михайлівською, Миргородською, Малоперещепинською, Руденківською, Оржицькою, Лазірківською, Березоворудською, Заворсклянською, Коломацькою, Мачухівською, Новоселівською, Полтавською, Оболонською, Чорнухинською, Абазівською та Сем’янівською громадами.

Із переліку спроможних територіальних громад вилучені Веприцька, Сарівська, Балясненська, Стасівська, Вирішальненська, Степненська, Терешківська, Яреськівська та Дмитрівська громади.