У МУЗЕЇ ЛІТЕРАТУРИ ТА МИСТЕЦТВ ЗГАДУВАЛИ МИХАЙЛА ЧЕРНЕНКА

У МУЗЕЇ ЛІТЕРАТУРИ ТА МИСТЕЦТВ ЗГАДУВАЛИ МИХАЙЛА ЧЕРНЕНКА

Сьогодні в Кобеляцькому районному музеї літератури та мистецтв ім.О.Кулика відбулась тематична екскурсія під назвою «Майстер чарівник», присвячена 85-річчю від дня народження самобутнього народного художника, єдиного в Україні різьбяра по кістці, гравера та нашого земляка — Михайла Черненка. На жаль, уже дванадцять років його немає серед нас.

Директор музею Тетяна Чешко провела всім бажаючим екскурсію музейними кімнатами та продемонструвала експозицію, присвячену життєвому та творчому шляху Михайла Черненка. Присутні також мали змогу ознайомитись з його роботами. Зокрема, різьби по кістці та малюнками.

Довідково

Михайло (Мусій) Черненко народився 7 серпня 1933 року в селі Бродщина, Кобеляцького району. Талановитий різьбяр, почесний громадянин міста Кобеляки. Із творчого доробку митця виділяються три основні групи робіт: малюнки олівцем, аквареллю та, найчисельніша, різьба. Михайло Федотович займався різьбою по кістці моржа, зубі кашалота, перламутрі, бурштині та сріблі. Ці роботи — унікальні, мініатюрні й ювелірні. За вагомий особистий внесок у розвиток мистецтва нагороджений державними медалями, одна з яких «За освоєння цілинних земель».

Помер Михайло Черненко 24 листопада 2006 року.