У ЛІКАРНІ СВЯТО: ВІДКРИТО ОНОВЛЕНЕ ДИТЯЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

У ЛІКАРНІ СВЯТО: ВІДКРИТО ОНОВЛЕНЕ ДИТЯЧЕ ВІДДІЛЕННЯ
3 жовтня — звичайний робочий день. Але для колективу рай лікарні він був із присмаком свята. Свято пов'язане з відкриттям оновленого дитячого відділення. Розділити цю подію до медиків завітали керівники району, депутати обласної і районної ради. Прибув і голова обласної ради Олександр Біленький.
Екскурсію оновленим відділенням провела голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, яка, як зазначив головний лікар рай лікарні Володимир Казирод, поряд із своїми безпосередніми обов'язками була й виконробом, постійно тримала на контролі хід проведення ремонтних робіт.
Ремонт розпочався тоді, коли тут розміщувалось пологове відділення. Але час не стоїть на місці. Реформи, які відбуваються в охороні здоров'я, передбачають не тільки зміну фінансування, а, насамперед, - надання якісних медичних послуг.
Керівник медичної установи Володимир Казирод продовжив:
— Національна служба здоров'я України з 1 січня 2019 року заключатиме договори з тими лікувальними закладами, де приймають не менше 400 пологів на рік. У нашому пологовому відділенні торік народили 144 жінки. Кваліфікація лікарів і акушерів за такої ситуації втрачаються. Тому й було прийнято рішення про тимчасове припинення роботи пологового відділення. Але залишено пост на випадок екстрених пологів, резервну міні-операційну, палати. За цей час прийнято троє пологів: одні — за допомогою кесерового розтину, двоє — екстрені випадки.
Щира подяка всім, хто долучився до ремонту відділення – депутатам обласної і районної ради, які надали фінансову допомогу, та колективу рай лікарні, які частину робіт виконали власними силами. І, як результат, при мінімальних фінансових витратах вдалось виконати значний об'єм робіт.
З ініціативи голови райдержадміністрації Таміли Шевченко у відремонтоване приміщення перевели дитяче відділення і всі змогли переконатись, що для дітей і медперсоналу створені хороші умови.
Керівник району сказала:
— Одне з важливих завдань влади – розвиток медичної галузі. Минулого року за сприяння Світового банку, обласного і районного бюджетів придбано обладнання і медичної апаратури більше, ніж на 3 мільйона гривень. Це те, без чого лікар не зможе поставити правильний діагноз.
Багато різних розмов було щодо призупинення роботи пологового відділення, але всі жінки, які народжували в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях , задоволені рівнем послуг. На випадок екстрених пологів створені всі умови, щоб надати допомогу породіллям.
Випадкова зустріч із завідуючою дитячим відділенням Тетяною Елбегієвою стала вирішальною в прийнятті рішення: хворі діти повинні мати кращі умови. ( За рік у відділенні лікується до 500 хворих). І сьогодні всі стали свідками того, що ця подія відбулася. Відбулася, бо не були осторонь депутати обласної ради - Геннадій Коваленко, Микола Жук і Сергій Жук. Виділили кошти й депутати районної ради. Ліжка придбали члени Ротарі – клубу «Кобеляки», а «Ростстрой» надало спонсорську допомогу – пральну машину.
Подарунки дітям подарувала служба в справах дітей (керівник Надія Коваленко) і директор ТОВ «Агрозем –Груп» Володимир Жуков.
Голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що там, де є співпраця, там є результат:
— Бажано, щоб і міська рада знаходила фінансову можливість долучитися до добрих справ. Шкода, що Кобеляцький район проявляє пасивність у питаннях децентралізації і втратив можливість отримати кошти на вирішення соціальних питань.
— Відкриття відділення – це свідчення того, як при мінімальних коштах зробити добру справу, -сказав депутат обласної ради Геннадій Коваленко й пообіцяв підтримку медицини й у майбутньому.
Голова районної ради Володимир Кішінський повідомив, що на обласний конкурс подано проект з розвитку телемедицини.
Опісля бажаючі оглянули терапевтичне відділення, де розпочались ремонтні роботи, та побували у відділенні хоспісної та паліативної допомоги.

Фото: Олег Решетило