У ЛЕБЕДИНОМУ ПЕРЕПОХОВАЛИ ОСТАНКИ СОЛДАТІВ, ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

У ЛЕБЕДИНОМУ ПЕРЕПОХОВАЛИ ОСТАНКИ СОЛДАТІВ, ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

У жорстоких боях за Полтавщину, при обороні та форсуванні Дніпра у вересні 1941 року та у вересні-листопаді 1943 року пішли у безсмертя тисячі воїнів. Уже давно позаростали окопи минулої війни, але відголос тих страшних подій доноситься і до сьогодні…

7 травня, напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення, у селі Лебедине Лебединської сільської ради відбулось перепоховання воїнів, часів Другої світової війни. Останки п’ятьох солдат були виявлені членами громадської організації «Вічно живим».

Пошуковці вже не перший рік проводять розкопки у місцях, де під час Другої світової війни йшли найзапекліші бої. За їхньої допомоги чимало людей в Україні та інших державах дізнались, де саме загинули їхні рідні. Тільки на території Полтавської області їм вдалося відшукати останки більше 100 військових.

Як розповів голова громадської організації Віталій Іванюк, цього разу криміналістам вдалося ідентифікувати останки одного зі знайдених солдатів. Це стало можливим завдяки вцілілому партійному квитку, де значилось, що  він  уродженець міста Астрахань — Гладков Вячеслав Єфимович, 1902 року народження, червоноармієць. Наразі тривають пошуки його рідних.

Сьогодні відбулось урочисте перепоховання останків захисників України. В заході взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, сільський голова Сергій Пилипенко, військовослужбовці, громадськість.

Присутні вшанували пам'ять бійців, які обороняли рідну землю хвилиною мовчання та схилили голову перед пам’яттю мільйонів невинних жертв.

Обряд поминальної панахиди за загиблими та поховання останків солдат у братській могилі провів настоятель отець Михайло Куцик.

Насамкінець, пам'ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання, а до підніжжя пам’ятника поклали квіти.