У КОБЕЛЯКАХ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЯХ ІНШИХ ДЕРЖАВ

У КОБЕЛЯКАХ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЯХ ІНШИХ ДЕРЖАВ Для Кобеляччини — це особливий день, адже багато наших земляків брали участь у врегулюванні військових конфліктів у різних куточках світу. На їхній мужності та героїзмі сьогодні виховуються нові покоління захисників нашої держави.

15 лютого вже сивочолі, але з бойовим духом та відданістю військовій присязі, воїни-інтернаціоналісти прийшли до зали засідань Кобеляцької райдержадміністрації, де на них чекала урочиста програма, підготовлена артистами районного Центру культури та дозвілля.

Першою до присутніх в залі звернулася голова райдержадміністрації Таміла Шевченко. Вона висловила слова вдячності всім, хто вірно виконував свій громадянський обов’язок під час бойових дій в інших державах та висловила слова співчуття тим, хто у військових конфліктах втратив своїх близьких чи товаришів.

Після чого голова РДА спільно із головою Спілки ветеранів Афганістану Володимиром Дригою вручила квіти та медалі Полтавської обласної організації Спілки ветеранів Афганістану «За мужність та активну громадську діяльність» багатьом присутнім в залі воїнам-інтернаціоналістам.

Вони ж, в свою чергу, вручили Подяку Тамілі Шевченко «За вагомий особистий внесок у вирішенні питань соціального захисту ветеранів війни в Афганістані».

Далі урочистості продовжились концертною програмою. Насамкінець, присутні пройшли колоною до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. На знак пам’яті про бойових побратимів поклали квіти до підніжжя пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Довідково:
День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.
Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.
Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.
Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тисяч чоловік. Велику частину якого складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстаріший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку та Єгипті. У додаток до цих категорій ветеранів йде контингент українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї та Абхазії.
Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.