У КОБЕЛЯКАХ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПРО МИКОЛУ КАСЬЯНА

У КОБЕЛЯКАХ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПРО МИКОЛУ КАСЬЯНА

28 жовтня виповнюється 10 років з того трагічного дня, коли за межу вічності відійшов наш земляк: Заслужений лікар України, академік Української академії наук, Народний лікар СРСР, почесний доктор медицини Італії, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні — Микола Касьян.

Миколу Андрійовича знали далеко за межами нашої держави. До нього звертались люди, які мали проблеми з хребтом. Його називали цілителем, Лікарем з великої літери.

Протягом 1990 року Микола Андрійович здійснив управлення дисків хребта 41 тисячі 251 хворому (з них — 19 тисяч 359 дітей), за що його ім’я занесли до Книги рекордів Гіннеса. Він був нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого, «Знак Пошани», рівноапостольного князя Володимира, святого Нестора Літописця, Миколи Чудотворця. За життя його кандидатуру тричі подавали на присвоєння звання «Герой України».

Сьогодні, в річницю з дня смерті Народного лікаря, в Кобеляках відбулось покладання квітів до підніжжя його пам’ятника. Участь у заході взяли в.о.голови райдержадміністрації Володимир Катишков, голова районної ради Володимир Кішінський, дружина та син Миколи Андрійовича, працівники установ, підприємств та організацій міста, громадськість.

Пам’ять про Миколу Касьяна вшанували хвилиною мовчання. Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості та Валентина Уткіна зачитали вірші на його честь. А Андрій Уткін виконав пісню, музика до якої була написана ним особисто на слова Миколи Касьяна.