У КОБЕЛЯКАХ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВЕСЕЛО ТА З ПОДАРУНКАМИ (ФОТО, ВІДЕО)

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей — прекрасне свято дитинства, радості та мрій. Весело, яскраво, з конкурсами, сюрпризами, музикою та піснями.  Так відсвяткували цей день у Кобеляках.

Цьогорічне свято було особливим. Адже загальна кількість дітей, яка взяла участь у святкуванні, склала більше тисячі. Цього дня у Кобеляки приїхали діти з усіх шкіл та позашкільних закладів району.

Розпочався захід традиційно, о 8 годині ранку, біля Центру культури та дозвілля. В цей час дітлахи мали змогу проявити свої творчі та художні здібності і взяти участь у конкурсі малюнку на асфальті. Серед малюнків, здебільшого, переважала патріотична тематика. Діти малювали мирне небо України, на багатьох малюнках можна було побачити синьо-жовті прапори.

В цей день на свято приїхала директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко. Вона, спільно із головою Кобеляцької райдержадміністрації Тамілою Шевченко, особисто привітали кожного юного художника та вручили їм солодкі подарунки.

О пів на дев’яту ранку святкова колона дітей Кобеляцького району в яскравих костюмах, з повітряними кульками, квітами та прапорцями пройшла під гучні сканування центральною вулицею нашого міста до Центру культури та дозвілля. Чіткий бій барабанщиць відчеканював кожен крок та надавав урочистості. Завершували колону спортсмени та велосипедисти.

Основне дійство проходило на літній сцені, що поруч із Центром культури. Зі словами вітання до присутніх звернулася директор обласного Департаменту освіти Олена Харченко, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко та голова районної ради Володимир Кішінський.

Традиційно відбулося нагородження обдарованих дітей та переможців конкурсу «Малюнок на асфальті» грамотами та подарунками.  Відзначили і юних спортсменів, і каратистів. Жодна дитина, яка завітала на свято не залишилась без подарунка.

Після урочистої частини дітей запросили відвідати казкову країну Дитинства та завітати на станції, які носять назву «Туристична», «Твоє ім’я», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Музична», «Технічна» та «Боді-арт», де на дітей чекали веселі розваги, забави та майстер-класи. Також дітлахів цього дня розважали казкові герої.

На території парку малеча мала змогу повеселитись на атракціонах та стати частиною святкувань. Їм було, де проявити свою кмітливість та енергійність. Тут на них чекали естафети, конкурси, вікторини та ігри.

На літній сцені присутніх розважали дитячі співочі та танцювальні колективи. Свято пройшло весело та цікаво, а концертно-розважальна програма була надзвичайно насиченою та пізнавальною.

Тож, за оцінками безпосередніх учасників дійства, воно вдалося на славу: діти весело та цікаво провели час, отримали заряд гарного настрою, були по-справжньому щасливими та безтурботними. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів — літні канікули.

Підсумовуючи вищесказане, хочеться додати, що даний захід відбувся за ініціативи та безпосередньої участі багатьох структурних підрозділів райдержадміністрації. Зокрема: відділу освіти, служби у справах дітей, сектору культури та туризму, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту, а також районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Будинку дитячої творчості, станції туристів, музичної школи, бібліотеки, школи-інтернату та директорів усіх шкіл району.

Також Кобеляцька районна державна адміністрація виносить подяку всім небайдужим людям, які долучились до організації свята Дня захисту дітей. Завдяки вам, маленькі кобелячани та гості міста мали змогу з радістю, гарним настроєм та подарунками зустріти перший день літа.

Найбільш вагомий внесок у питанні забезпечення подарунками та призами для свята зробив підприємець з Полтави Володимир Сергієнко, засновник ТОВ «Зоря» Юрій Терніков, голова СФГ «Громада» Сергій Жук, приватні підприємці Олексій Малека, Олександр Войт та Віктор Рудич.

Велика кількість підприємців передали на потреби маленьких жителів міста канцелярські товари, іграшки, брелки, мильні бульбашки та інші сувеніри, які вручили в якості призів на різноманітних станціях. Хотілося б відзначити Ігора Проценко, Катерину Риженко, Лідію Тристан, Світлану Савенко, Олену Міщенко, Людмилу Федоренко, Олександра Бондарєва, Оксану Федорець, Вікторію Колісник, Людмилу Дробот, Олександра Касьяненка, Олександра Бистрякова, Марка і Ніну Рибалків, Тетяну Березу, Наталію Калюжну, Юрія Муху та Сергія Петренка.

Крім цього, вперше при проведенні заходів до Дня захисту прав дитини, завдячуючи спонсорській допомозі окремих приватних підприємців, організатори свята змогли придбати солодкі подарунки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування дошкільного та шкільного віку, які проживають на території Кобеляцького району та дітям військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції.

А 24 дитини, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу свої подарунки отримали від служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації.

Дарія СРІБНА