У КОБЕЛЯКАХ ПРАЦЮЄ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

У КОБЕЛЯКАХ ПРАЦЮЄ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

З початку вересня на базі Кобеляцького навчально-виховного комплексу №1 працює інклюзивно-ресурсний центр. Відтак, 26 дітей віком від 2 до 14 років з особливими потребами мають змогу отримувати психолого-педагогічну підтримку.

На створення та наповнення матеріально-технічною базою інклюзивно-ресурсного центру з державного бюджету було виділено 108 тисяч гривень. Заробітна плата працівникам сплачується також з державної субвенції.

Наразі в установі працюють п'ятеро спеціалістів: директор і за сумісництвом вчитель-логопед Ірина Гулієва, вчитель-логопед Олена Біба, вчитель-дефектолог Альона Лівіцька, практичний психолог Анастасія Кучеренко та вчитель-реабілітолог Роман Корінний.

У п’ятницю, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, до Центру завітали голова райдержадміністрації Таміла Шевченко та начальник районного відділу освіти Наталія Коваль. В цей момент там тривав робочий процес і спеціалісти проводили заняття з чотирма дітками.

Гості приїхали не з пустими руками. З метою покращення надання освітніх послуг в Центрі, директору навчального закладу Ірині Гулієвій Таміла Шевченко передала ноутбук.

— На сьогоднішній день державою приділяється велика увага дітям з обмеженими фізичними можливостями, — сказала голова РДА. — Створення інклюзивно-ресурсного центру в Кобеляках — чудова ініціатива, яка просто необхідна в суспільстві рівних можливостей. Хочу подякувати всім, хто активно долучився до організації цього процесу. Приємно відчувати підтримку на рівні держави та області. Не так давно між головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та дружиною Президента України Мариною Порошенко був підписаний Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації». Тому команда реформаторів інклюзивної освіти стала більш потужною.

Ірина Гулієва, в свою чергу, подякувала за подарунок і додала, що він неабияк потрібний в їхній роботі.

— Ми навіть не очікували, що буде така кількість бажаючих відвідувати заняття в нашому центрі. Дітей, дійсно, багато. Ми намагаємося нікому не відмовляти. Та, нажаль, на даний час наші можливості обмежені. Сподіваємось, в найближчому майбутньому штат працівників центру розшириться і ми зможемо приймати на навчання більшу кількість бажаючих, — підсумувала вона.