У БУТЕНКАХ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ АНТОНУ ДЗЕРИНУ

У БУТЕНКАХ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ АНТОНУ ДЗЕРИНУ

26 травня у селі Бутенки відбулось відкриття меморіальної дошки захиснику України Антону Дзерину, який загинув 11 березня 2017 року в бою з ворожою диверсійно-розвідувальною групою поблизу села Березове, Донецької області.

Антон народився у селі Дрижина Гребля. Дев’ятнадцятирічним юнаком пішов добровольцем у батальйон «Айдар». Потім підписав контракт і проходив службу навідником-оператором БМП першої штурмової роти 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» 53-ї ОМБр. Друзі та знайомі пам’ятають його добрим, простим та веселим хлопцем. Після війни він мріяв вступити до лав миротворців та в майбутньому стати поліцейським. Захоплювався малюванням. Імовірно, саме тому на війні у нього був позивний «Пікассо». Хлопець не встиг створити родину. З рідних у нього лишилась мама, бабуся та брати. Антон є кавалером ордена «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Вшанувати пам’ять героя зібралися рідні та близькі Антона, голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, депутат обласної ради Ігор Скляр, завідуюча районним відділом освіти Наталія Коваль, сільський голова Микола Скрильник, волонтери міського штабу допомоги воїнам АТО, учні та вчителі Бутенківської загальноосвітньої школи та громадськість.

Захід відбувся на подвір’ї школи. Адже саме тут навчався Антон Дзерин і саме тут розміщено меморіальну дошку.

До присутніх звернулися депутат обласної ради Ігор Скляр та голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко. У своєму виступі вона, в першу чергу, звернулась до рідних загиблого військовослужбовця та подякувала мамі героя за сина, адже він був справжнім патріотом своєї Батьківщини, який захищав свій дім, свою родину та країну. Насамкінець виступу Таміла Шевченко та Оксана Гордійко вручили бабусі загиблого військовослужбовця Галині Миколаївні Ушаковій нагрудний знак Полтавської обласної ради «За вірність народу України І ступеню» (посмертно).

До слів голови райдержадміністрації приєдналися і Бутенківський сільський голова Микола Скрильник та волонтер міського штабу допомоги військовим у зоні АТО Тетяна Вільхова. Після свого виступу вона передала до музею навчального закладу прапор, підписаний воїнами з різних куточків нашої держави, в тому числі, і Кобеляччини.

Урочисто відкрити дошку доручили депутату Полтавської міської ради Тарасу Синяговському та молодшому брату Антона Дзерина. Після відкриття, пам’ять загиблого військовослужбовця вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів до меморіальної дошки.