СПЛАТИ ЄСВ — ОТРИМАЙ СТАЖ

Версія для друкуВерсія для друку

СПЛАТИ ЄСВ — ОТРИМАЙ СТАЖ Відповідно до пунктів 4,5 та 5-1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ЗУ «Про ЄСВ») фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, релігійну (місіонерську) та діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску

Для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, а також для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, члени фермерського господарства, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Звертаємо увагу, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані сплатити щомісячно єдиний внесок не менший за розмір мінімального страхового внеску..

Тариф нарахування ЄСВ 22 відсотки. З 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., мінімальний страховий внесок за кожен місяць становить    819,06 грн.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування суми сплати єдиного внеску визначаються самостійно, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, та не більше суми єдиного внеску, визначеної з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (15 розмірів мінімальної заробітної плати).

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

ЄСВ нараховується щомісяця, але сплачувати його можна раз на квартал не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом.

За невчасну сплату внеску, окрім суми боргу, доведеться сплатити:

Продовжує бути чинною норма - від сплати єдиного соціального внеску звільнено підприємців — пенсіонерів за віком та інвалідів (ч. 4 ст. 4 ЗУ «Про ЄСВ»).

Зміни з 01 січня 2018 року

З 1 січня 2018 року для підприємців-єдинщиків 1-ї групи єдиного податку, скасовано норму щодо можливості сплачувати єдиний внесок у сумі, яка не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць (819,06 грн.).

 

Звітність

Звітний період для фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, - календарний рік.

Звіт про нарахування та сплату єдиного соціального внеску (форма Додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435, зі змінами) подається до податкових органів за місцем реєстрації платника.

Подається він раз на рік до 10 лютого, тобто за минулий рік відзвітувати слід у поточному.

За неподання або невчасне подання звіту доведеться сплатити штраф — 170 гривень.

Подбай про майбутнє - придбай стаж!

Страховий стаж – це період, коли особа підлягала обов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється у місяцях.

У разі, якщо фізична особа-підприємець сплатила страховий внесок в місяць не менше мінімального розміру, встановленого законодавством, то такий місяць повністю врахується в страховий стаж, а сума доходу, з якої сплачено внесок, - до розрахунку пенсії.

Якщо сума сплачених внесків менша за мінімальний рівень, то страховий стаж буде зараховано пропорційно сплаченим внескам.

У разі несплати страхових внесків- такі періоди не враховуються до страхового стажу, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та розмір майбутньої виплати.

Звертаємо увагу, що починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи, за наявності страхового стажу не менше 25 років. Надалі цей розмір буде збільшуватись щороку на 1 рік і починаючи з 1 січня 2028 року становитиме  не менше 35 років.

Тому питання зарахування кожного місяця роботи до страхового стажу є досить важливим.

Не сплачуючи єдиного соціального внеску особа втрачає право на соціальний захист сьогодні  та на отримання у майбутньому виплат за різними видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі і пенсійних виплат.

Кожен має усвідомити, що заробіток – це не лише гарантія нинішнього безбідного існування, але й інвестиція в майбутнє.

Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні!

Відомості про дохід та стаж в реєстрі застрахованих осіб шукай на Веб-порталі електронних послуг

Веб-портал Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua

В особистому кабінеті знайди свій страховий стаж та дохід (заробіток), не барися – дбай про старість!

 

 

Кобеляцьке об”єднане управління Пенсійного фонду України Полтаської області

Наверх ↑