СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ОБГОВОРИЛИ ПЕРЕВАГИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ОБГОВОРИЛИ ПЕРЕВАГИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

23 березня  в залі засідань райдержадміністрації відбувся інформаційний семінар щодо переваг децентралізації та добровільного об’єднання територіальних  громад, який провела голова райдержадміністрації Таміла Шевченко за участі експерта з децентралізації Полтавського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександра Ісипа.

Участь в заході також взяли голова районної ради Володимир Кішінський, перший заступник голови районної державної адміністрації Жанна Шевцова, керівник апарату райдержадміністрації Віра Олєйнікова, керівники та представники структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та засоби масової інформації.

Розпочинаючи нараду, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко звернула увагу присутніх, що децентралізація є ключовою реформою Уряду, а її  процес набуває обертів  та є незворотнім. Зволікання сільських голів  призводить до втрати часу, додаткових ресурсів та інвестицій в розвиток територій.  Запропонувала присутнім   долучитися до обговорення та отримати відповідь на всі виникаючі питання.

Експерт з децентралізації Олександр Ісип  поінформував, що добровільне об’єднання громад – це не простий крок, в основу якого закладено систему економічної мотивації та ініціативу самих громад до об'єднання та розвитку. Також він навів приклади успішних здобутків об’єднаних територіальних громад.

— Скільки б не обговорювали плюси та мінуси фінансового та територіального злиття, — наголосив він, — все одно передбачити всі нюанси неможливо, адже кожна територія по-своєму унікальна і  вимагає особливого, притаманного лише їй, підходу. Головне — активність та бажання розвитку своєї громади.

В ході обговорення  присутні  мали змогу поставити конструктивні запитання експерту. Олександр Ісип,  в свою чергу, детально відповів на усі питання та закликав не гаяти час з об’єднанням, а навпаки, прискорити цей процес.

Підводячи підсумки заходу, Таміла Шевченко вкотре наголосила, що об’єднання територіальних громад — неминуче. Однак, зауважила, що реформуватися необхідно не заради самої реформи, а задля подальшого розвитку та покращення якості життя громадян. Наголосила  на активізації інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення району та  рекомендувала сільським головам провести на місцях громадські обговорення (слухання) з даного питання з залученням експертів з питань децентралізації з метою донесення до місцевих жителів інформації щодо переваг об’єднання громад та прийняття відповідних рішень.