САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ В КОБЕЛЯЦЬКОМУ РАЙОНІ

САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ В КОБЕЛЯЦЬКОМУ РАЙОНІ Кобеляцький міжрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за 10-й тиждень 2019 року в Кобеляцькому районі захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції в порівнянні з попереднім тижнем знизилась на 83 випадки. Показник захворюваності  нижчий епідпорогового на 42,8%. За тиждень в районі на ГРВІ захворіла 161 особа,  в тому числі дітей віком до 17 років – 100, з них школярів – 49, дітей дитячих навчальних закладів – 25. Захворюваність серед дітей в порівнянні з попереднім тижнем зменшилась на 55 випадків. При цьому захворюваність серед школярів складає 49 % від всієї кількості захворівших дітей. Серед вікових груп найбільше уражені діти 5-14 років (захворіло 64 дитини– 64 %).

Узагальнений аналіз захворюваності свідчить, що найбільша кількість зареєстрованих випадків ГРВІ на  лікарських дільницях КНП «Кобеляцький Центр ПМСД»: м. Кобеляки – 66 чол.( в т.ч. 29 дітей), по Бутенківській  –17 чол., (в т.ч. 11 дітей),  с. Світлогірське – по 17 чол.( в т.ч. по 17 дітей). Найнижчі рівні захворюваності реєструються по Придніпрянській та Орлицькій дільницях( по 5 хворих дітей).

З початку епідсезону (з 40-го тижня 2018 року) на гострі респіраторні вірусні інфекції в районі захворіло 4199 чоловік, з них дітей віком до 17 років – 2689 чол. На цьому тижні випадки грипу не реєструвалися.

В районі проведена імунізація населення проти грипу. Всього отримали щеплення 263 чоловіка, з них 31 дитина.

За 10-й тиждень 2019 року в Кобеляцькому районі зареєстровано 2 випадки вітряної віспи, 3 випадки гастроентероколіту, 2 випадки  корости. По всіх випадках інфекційної захворюваності проведені протиепідемічні заходи та розслідування.

Завідувач Кобеляцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»,

Заслужений лікар України Семиног В.І.