РЕЗУЛЬТАТИ ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНОЇ РОБОТИ ТА ЗАХОДІВ КОНТРОЛЮ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ На виконання розпорядження КМУ від 05.09.2018 року №649-р « Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»  та окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці Р.Чернеги від 28.09.2018 р. №222/4.1-18. Управлінням Держпраці у Полтавській  області в рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії проведено 240 заходів про недопустимість залучення до роботи  найманих працівників без оформлення трудових відносин, 91 із них проведено спільно з територіальними органами ДФС, Пенсійного Фонду України, Держархбудінспекції, Національної поліції, органами місцевого самоврядування.

Даною кампанією охоплено понад 120 тис. населення області ( в т.ч. 20 зустрічей з понад 400 безробітними і 1400 студентами,  семінари для роботодавців і працівників).

Найбільш масові, по кількості учасників, семінари було проведено завдяки співпраці з районними державними адміністраціями (в них прийняли участь майже 4000 осіб).

Для більш широкого поширення інформації про важливість укладення трудових відносин відповідно до вимог законодавства, на сайті Управління , інших органів та в інтернет - виданнях розміщено близько 50 матеріалів .

Спільно з органами ДФС, серед інших заходів, проведено робочі зустрічі з представниками роботодавців та найманими працівниками на 15 найбільших підприємствах області.

За період з 05.10.2018 по 31.10.2018 включно Управлінням здійснено 51 захід державного контролю по питанню оформлення трудових відносин, в т.ч. 19 заходів згідно спільного плану роботи з ДФС.

В ході інспекційних відвідувань у 3-х роботодавців було виявлено 16 працівників без належного оформлення трудових відносин, в тому числі в 1 роботодавця по Кобеляцькому району за результатами обстеження, проведеного робочою групою з легалізації заробітної плати Кобеляцької РДА. В даний час вирішується питання про притягнення роботодавця до адміністративної відповідальності.

В 1 суб’єкта господарювання виявлено 6 працівників, з якими укладено цивільно-правові угоди, що мають ознаки трудового договору, в ході інспекційно відвідування з даними працівниками укладено трудові договори.

За результатами інспекційних відвідувань до посадових осіб, зазначених суб’єктів господарювання, вжиті заходи згідно наданих повноважень, зокрема, видано 3 приписи про усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 1 протокол про адмінправопорушення по ч.3 ст.41 КУпАП , прийнято рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу згідно ст. 265 КЗпП України  та винесено 3 постанови згідно абз.2 ч.2 ст.265 на суму 893520 грн.

Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області