РАЙОННІ СЛУЖБИ ЛІКВІДОВУВАЛИ НАСЛІДКИ ОЖЕЛЕДИЦІ З ПЕРШОЇ ГОДИНИ НОЧІ

РАЙОННІ СЛУЖБИ ЛІКВІДОВУВАЛИ НАСЛІДКИ ОЖЕЛЕДИЦІ З ПЕРШОЇ ГОДИНИ НОЧІ В ніч з 28 на 29 листопада дорожнє полотно та тротуари нашого району вкрились ожеледицею. До цього призвело різке коливання температури та дрібний дощ, який одразу ж замерзав на дорогах. Працівники районних служб відреагували на погіршення погодних умов оперативно.

Як повідомив директор філії "Кобеляцький райавтодор" Олександр Мохов, його співробітники на трьох одиницях техніки (2 посипальні та 1 навантажувач) виїхали ліквідовувати наслідки негоди о пів на першу ночі і працювали до 7 години ранку.

В першу чергу, посипка здійснювалась у місцях підвищеної небезпеки та дорогах з інтенсивним рухом. А це: Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, Кобеляки-Білики та Кобеляки-Шенгури.

Протягом ночі та дня 29 листопада на дороги висипали 80 тон піщано-сольової суміші.

— Ускладнювало роботу те, що на примерзлу, щойно посипану дорогу, продовжував йти дощ, який миттєво замерзав, — сказав Олександр Анатолійович. — В таких умовах ліквідувати ожеледицю було вкрай складно.
Співробітники районної служби з надзвичайних ситуацій та районного відділу національної поліції також брали участь в ліквідації наслідків негоди.

Начальник Кобеляцького районного сектору ГУ ДСНС в Полтавській області Юрій Гребенюк розповів, що повідомлень про надзвичайні-ситуації в районі зареєстровано не було.

— Ми працювали з першої години ночі і автомобілем ЗІЛ-131 надавали допомогу водіям, машини яких "позаносило" на дорогах. Та таких звернень було лише декілька, — сказав він.

Співробітники національної поліції повідомили, що протягом ночі 29 листопада вони зареєстрували два повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди. Протягом дня таких повідомлень зареєстровано не було.

Вже у середу голова райдержадміністрації Таміла Шевченко провела оперативно-розпорядчу нараду по питанню взаємодії районних служб під час ускладнення погодних умов.

У нараді взяли участь начальник Кобеляцького відділу ГУНП в Полтавській області Володимир Федан, начальник Кобеляцького районного сектору ГУ ДСНС в Полтавській області Юрій Гребенюк, директор філії "Кобеляцький райавтодор" Олександр Мохов, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков та завідувач сектору житлово-комунального господарства, інфраструктури, будівництва та архітектури РДА, головний архітектор району — Наталія Фещенко.

Під час засідання був проведений аналіз реагування служб на ускладнення погодних умов та обговорений подальший план дій. Зокрема, Таміла Шевченко відзначила, що робота служб була злагодженою та оперативною.

— Хотілося б зазначити, що в Кобеляцькому районі досить розгалуджена сітка доріг. Їх протяжність близько 500 кілометрів. Необхідно зрозуміти і водіям, і громадянам: скільки б дорожньої техніки у нас не було — неможливо за декілька годин ліквідувати наслідки негоди по всьому району одночасно. Хоча ми докладаємо всіх зусиль, — підсумувала голова РДА.

До слова, в ніч та ранок 30 листопада співробітники райавтодору продовжили працювати на дорозі Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, Кобеляки-Білики та Кобеляки-Світлогірське на яких вже розсипали близько 50 тон піщано-сольової суміші.

Дарія Срібна