ПІДПИСАНО ДОКУМЕНТ, ЯКИЙ ЗАСВІДЧУЄ ПРОДОВЖЕННЯ ДРУЖБИ «КОБЕЛЯКИ-ЗІНГЕН»

ПІДПИСАНО ДОКУМЕНТ, ЯКИЙ ЗАСВІДЧУЄ ПРОДОВЖЕННЯ ДРУЖБИ «КОБЕЛЯКИ-ЗІНГЕН» Позаминулих вихідних кобеляцька делегація, на запрошення німецької сторони, побувала в місті-побратимі Зінгені. Керівник делегації, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко розповіла:

— Склад делегації був сформований невипадково. Це було побажання німців зробити акцент на тих, хто стояв у витоків зародження партнерських відносин між Кобеляками, Кобеляцьким районом і Зінгеном, активно сприяв дружбі між нашими народами.

У 1993 році підпис під угодою про партнерство поставив Володимир Чернявський, але за станом здоров’я він не зміг поїхати в Зінген, тому делегували керівника ПСПА «Урожай» Василя Гордійка, який був у складі кобеляцької делегації в жовтні 1993 року. Також Кобеляччину представляли представники медицини, Ротарі-клубу, журналіст та ін. Оскільки поїздка була пов’язана з 25-річчям партнерських відносин, то було зроблено історичний екскурс, згадано події, які відбулися за цей час, і людей, які сприяли тому, щоб колишні вороги стали друзями.

— Відрадно, що жителі Зінгена мають достатньо інформації про наш район, радіють нашим успіхам, не залишаються байдужими до наших проблем. Під час зустрічі було зроблено акцент на подальшій співпраці. Німці підтримали пропозицію кобелячан про те, що їх допомога матиме адресне спрямування.

— Наша центральна районна лікарня надає послуги жителям усього району. На сьогодні одним з проблемних відділень є терапевтичне, яке найбільше заповнене хворими, а умови в ньому давно потребують покращення. Оскільки ні охорона здоров’я, ні районний бюджет не можуть профінансувати ремонт терапевтичного відділення, ми звернулись до депутатів обласної ради з проханням допомогти коштами з їх депутатських фондів. Щира подяка депутатам обласної ради Геннадію Коваленку, Миколі й Сергію Жукам, які висловили готовність надати фінансову допомогу. Але цих коштів недостатньо. Тому ми запропонували німцям допомогти в ремонті терапії і вони відразу зробили свій перший внесок. Особливо зворушливою була зустріч з основоположником дружби між українцями й німцями Віллі Вайбелем:

— Неймовірно важко було налагодити відносини між нашими народами. Німеччина асоціювалась в українців з війною, вивезенням молоді на каторжні роботи… Я щасливий, що зумів переконати, що ми більше не вороги й вважаю Кобеляки своєю другою домівкою. Був період затишшя у наших відносинах, але, дякуючи обербургомістру Бернду Хойслеру та його небайдужій команді, розпочався новий етап співпраці. Не дивлячись на зайнятість, Кармен Шайде (професор, викладач університету), успішно продовжує справу Віллі Вайбеля. Зараз завершується монтаж документального фільму про колишніх остарбайтерів, зйомки якого проводились на території Кобеляцького і Новосанжарського районів. Головний акцент у наших партнерських відносинах робиться на молодь, якій продовжувати цю справу, традиції, а також започатковувати й реалізовувати нові ідеї. Велике значення має і дружба між Ротарі-клубами Зінгена й Кобеляк.
    Про все це йшла мова в каплиці святої Терези, де зібрались ті, хто брав активну участь у становленні дружби між Зінгеном, Кобеляками й Кобеляцьким районом, хто зараз продовжує ці зв’язки: сім’ї Вероніки та Еміля Нетцхаммерів, Вероніки й Зігфрід Шайбле, Петер Генслер, представники Ротарі-клубу й, звісно ж, уже згадані раніше Бернд Хойслер зі своєю командою, Віллі Вайбель, Кармен Шайде та ін. Присутні висловили готовність і далі зміцнювати зв’язки між нашими народами й нашими країнами. У знак продовження дружби голова райдержадміністрації Таміла Шевченко й обербургомістр Бернд Хойслер підписали новий документ, яким засвідчили, що «…Кобеляцький район, м. Кобеляки, а також місто Зінген підтверджують свою дружбу, заключену підписанням угод про партнерство 23 травня і 19 жовтня 1993 року». Керівник кобеляцької делегації передала обербургомістру годинник (на знімку), який буде відраховувати продовження партнерства між Кобеляками й Зінгеном.

Автор: Наталя ПУЗИНА