111

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО І КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА»

Версія для друкуВерсія для друку

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО І КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА» Закон України від 18 січня 2018 року 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна» вступив в силу. Приватизацію держмайна врегулювали одним законом. Документом регламентовані правові,економічні та організаційні основи приватизації державного та комунального майна і майна, що належить АР Крим.

Також встановлена  класифікація об'єктів приватизації, визначені суб'єкти приватизації, повноваження державних органів і порядок і способи приватизації. Дія Закону не поширюється на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків.

Об'єкти приватизації розділені на:

- об'єкти малої приватизації: єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, в тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, що належать до об'єктів великої приватизації; відокремлене майно; об'єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об'єкти; об'єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, утвореного в процесі приватизації та корпоратизації, акції (частки), що належать державі в статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об'єктів великої приватизації; інші об'єкти, які не належать до об'єктів великої приватизації;

- об'єкти великої приватизації: об'єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб'єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить державі), вартість активів яких за даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. грн.

     Слід відмитити,  що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ та організацій регулюється Земельним кодексом України.

    Приватизації не підлягають казенні підприємства та об'єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності і об'єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.

 

У разі виникнення проблемних питань правового характеру Ви можете звернутись за отриманням юридичної консультації до :  Кобеляцьке бюро правової допомоги акцентує увагу про можливість отримання “ адресної  ” правової допомоги громадянами, які самостійно не можуть звернутись до бюро правової допомоги, звернувшись за телефоном (05343) 3-43-74.

Бюро правової допомоги у м.Кобеляки розташовано за адресою:

м. Кобеляки, вул. Батиря, 6.

 

Головний спеціаліст

Кобеляцького бюро правової допомоги

І.Тихоненко

Наверх ↑