111

НА КОБЕЛЯЦЬКІЙ СЦЕНІ ВИСТУПАЛИ АРТИСТИ ТЕАТРУ ГОГОЛЯ

Версія для друкуВерсія для друку

НА КОБЕЛЯЦЬКІЙ СЦЕНІ ВИСТУПАЛИ АРТИСТИ ТЕАТРУ ГОГОЛЯ

19 лютого в районному Центрі культури та дозвілля відбувся безкоштовний показ літературно-мистецького монтажу за творами Тараса Шевченка «В степу безкраїм за Уралом», який поставили артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя.

Показ вистави відбувся за ініціативи та сприяння голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка. Автор ідеї та виконавець головної ролі — Народний артист України Василь Голуб.

Цього дня у Центрі культури та дозвілля зібрався повний зал людей. Серед них представники різних поколінь: і школярі, і молодь, і люди поважного віку.

У літературно-музичний монтаж увійшли найвідоміші віршовані твори Тараса Шевченка та пісні на його поезії.

На сцені втілилася природна схожість актора та Шевченка. Окрім прекрасного голосу, глядачі мали змогу відчути, наскільки він глибоко та тонко передає життєву людську долю поета.

Минули літа, а слова Кобзаря про любов до України, про рідний народ, про страждання залишаються актуальними і сьогодні. На його віршах виховалось не одне покоління патріотів нашої країни.

На сцені Тарас постав солдатом в роки заслання до Орської фортеці. Тут він згадав про рідний край, про нездійсненні мрії, про перше кохання. Його думки — пророчі, а його голос — лине у вічність.

З цих теплих спогадів оживають перед очима Тараса його кохана Оксана та його юні літа. Між уривками з відомих поезій звучать пісні «Думи мої думи», «Зацвіла в долині…», «Зоре моя вечірняя», «Повій вітер на Вкраїну», «Де ти бродиш, моя доле?», «Бандуристе, орле сизий», «Чорна рілля ізорана», «Реве та стогне Дніпр широкий».

По завершенню вистави, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко подякувала артистам та вручила їм квіти, а глядачі віддячили артистів театру стоячи, гучними оплесками та вигуками «Браво!».

Наверх ↑