МИНУЛО 33 РОКИ З ДНЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

МИНУЛО 33 РОКИ З ДНЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Сьогодні в Кобеляках відбувся мітинг-реквієм з нагоди 33-річниці Чорнобильської трагедії. Саме 26 квітня 1986 року, внаслідок техногенної катастрофи було зруйновано реактор 4 енергоблоку. Радіоактивні речовини розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи. Ця страшна трагедія забрала тисячі життів та викликала жахливі екологічні наслідки.

Сьогодні біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» кобелячани вшанували тих, хто першим ринувся в бій з невидимим ворогом — радіацією.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, ліквідатори, громадськість.

Голова РДА Таміла Шевченко подякувала ліквідаторам за їх мужній вчинок та побажала здоров’я, миру і добробуту в оселях.

В свою чергу, ліквідатор Петро Коломієць провів екскурс в події 33-річної давнини, згадавши день, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС та земляків, які ціною власного життя уберегли людство від катастрофи.

Насамкінець, пам’ять ліквідаторів, яких уже немає серед живих, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля». А дівчата в українському народному вбранні роздали присутнім по шматочку короваю.