КОБЕЛЯЦЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ОТРИМАВ НОВИЙ АВТОМОБІЛЬ

КОБЕЛЯЦЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ОТРИМАВ НОВИЙ АВТОМОБІЛЬ

5 липня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко вручив 35 комфортабельних автомобілів марки «Сітроен Берлінго» Центрам первинної медико-санітарної допомоги області.

Їх було придбано за кошти Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на загальну суму понад 675 тисяч доларів США. Такий же автомобіль отримав і КНП «Кобеляцький Центр ПМСД».

В ході урочистостей Валерій Головко наголосив, що Полтавщина є лідером у реформуванні медицини.

— Головна ідея медичної реформи  — знівелювання розмежування понять «сільська» і «міська» медицина. Наша головна мета — щоб кожен мешканець  Полтавської області, незалежно від того, де він проживає, отримував якісні послуги. Первинна медицина на сьогодні є основою як профілактики, так і лікування. І кожен фельдшер, сімейний лікар буде впевнений в тому, що він вчасно зафіксує хворобу чи зробить профілактичне лікування і врятує життя. Медична реформа, започаткована Президентом України, Урядом та Верховною Радою, дає можливість відчувати людині те, що вона захищена, що можна в будь-якій частині області прийти до лікаря і отримати якісну послугу. Саме головне, що ми зменшуємо сьогодні смертність на рівні і первинної ланки, і вищого рівня, — сказав голова облдержадміністрації.

В свою чергу, голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко зазначила, що нове авто значно полегшить роботу медичних працівників первинної ланки району та наблизить медичну допомогу до пацієнтів.

Головний лікар Кобеляцького Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Коломієць додала, що з амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів Центру у вакутаймерах до клініко-діагностичної лабораторії Кобеляцької ЦРЛ транспортуватиметься біоматеріал хворих для проведення лабораторних досліджень.

— Це допоможе робити лабораторні обстеження на новому високотехнологічному обладнанні, гарантуватиметься їх висока якість, що відповідає європейській та світовій практиці, — сказала Любов Афанасіївна.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги вже розроблено маршрут для цього автотранспорту та графіки забору біоматеріалу для таких досліджень, що дозволить запобігти багатьом ускладненням та стандартизує дослідження.

В свою чергу, Кобеляцька райдержадміністрація та адміністрація КНП «Кобеляцький Центр ПМСД» висловлює вдячність Полтавській облдержадміністрації, обласній раді, Департаменту охорони здоров’я та Світовому Банку за можливість наблизити первинну медичну допомогу до пацієнтів, що проживають у віддалених куточках Кобеляцького району.