КОБЕЛЯЦЬКИМ РЯТУВАЛЬНИКАМ ПЕРЕДАЛИ ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ ІЗ ЗІНГЕНА

КОБЕЛЯЦЬКИМ РЯТУВАЛЬНИКАМ ПЕРЕДАЛИ ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ ІЗ ЗІНГЕНА

На Кобеляччину завітала делегація із німецького міста-побратима Зінген. З цієї нагоди в залі засідань відділу освіти райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: «Партнерство між Кобеляками та Зінгеном: чергова гуманітарна акція».

Одним з головних обговорюваних питань було надходження чергової гуманітарної допомоги в рамках партнерства між Кобеляцьким районом та Зінгеном: пожежного автомобіля із обладнанням та пожежним спорядженням. Його було надано Муніципальною радою Зінгена з метою використання для потреб нашого району та міста під час реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

В заході взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, заступник начальника ГУ ДСНС України в Полтавській області Ярослав Любецький, начальник Кобеляцького районного сектору ГУ ДСНС України в Полтавській області Юрій Гребенюк, представники пожежної частини міста Зінген: Віллі Кайнер та Дік Міхель, керівники та представники Ротарі-клубів з Києва, Дніпра, Полтави та Кобеляк, керівники районних служб, установ та організацій.

Спершу присутні ознайомились із особливостями роботи нового пожежного автомобіля, який був припаркований поруч з відділом освіти. Детальний інструктаж провели гості з Зінгена: Віллі Кайнер та Дік Міхель. Після чого всіх запросили зайти до актової зали.

Відкрила круглий стіл голова райдержадміністрації Таміла Шевченко. Вона зазначила:

«Сьогодні ми можемо констатувати, що успіхи партнерських відносин досить вагомі. Ми постійно відчуваємо, що для багатьох жителів далекого німецького міста стали близькими і зрозумілими наші труднощі і проблеми. За час нашої співпраці зроблено безліч добрих справ для жителів району. В тому числі, організовано чимало гуманітарних конвоїв з медичним обладнанням, інвентарем, меблями, медикаментами, автомобілем швидкої допомоги, пожежно-рятувальними автомобілями з повною комплектацією, та інше. Ми вдячні за ваш інтерес, небайдужість та підтримку, прагнення розвивати співробітництво та зацікавленість у впровадженні наших реформ».

В свою чергу, представник пожежної частини міста Зінген Віллі Кайнер додав, що сьогодні чимало проблем територіальних громад можна вирішити спільно при наявності належної матеріально-технічної бази.

— Пожежна техніка, обладнання та спорядження вкрай необхідні для потреб служб під час реагування на надзвичайні ситуації, підвищення ефективності опрацювання викликів, — сказав він і висловив сподівання, що додатковий автомобіль стане в нагоді Кобеляцьким рятувальникам і зможе полегшити їхню роботу. Після чого голові райдержадміністрації передав у подарунок книгу, видану до 150-річного ювілею пожежної частини міста Зінген, а Юрію Гребенюку — вручив технічний паспорт на пожежний автомобіль.

Насамкінець, присутні висловили сподівання на подальше поглиблення партнерських зв’язків між Кобеляками та Зінгеном. І 25 років дружби є яскравим підтвердженням розуміння та підтримки між нашими народами.

З історії…

Подія, яка відбулася в нашому районі 23 травня 1993 року — поклала початок дружби між двома народами, які колись були ворогами. Саме 23 травня 1993 року в місті Кобеляки був підписаний договір про партнерство між містом Кобеляки (Україна) та Зінген (Німеччина). За дорученням обербургомістра міста Зінгена Ф. Мьорле договір підписав бургомістр Манфред Шлегель, а від Кобеляцького району — Представник Президента України в Кобеляцькому районі Володимир Чернявський і міський голова Ілля Сироватка.

Вже 30 червня 2018 року головою райдержадміністрації Тамілою Шевченко й обербургомістром Берндом Хойслером у знак продовження 25-річної дружби був підписаний новий документ, яким засвідчено, що «Кобеляцький район, м. Кобеляки, а також місто Зінген підтверджують свою дружбу, заключену підписанням угод про партнерство 23 травня і 19 жовтня 1993 року».