КОБЕЛЯЧЧИНА ВІДЗНАЧИЛА 75-РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ ТА ПЕРЕЙНЯЛА ЕСТАФЕТУ ПАМ’ЯТІ

25 вересня Кобеляччина відзначає 75-річницю визволення від нацистських окупантів. Цього дня біля пам’ятника Скорботної матері відбувся урочистий мітинг.

Вшанувати вічну пам'ять тих, хто віддав своє життя задля звільнення Кобеляцького району прийшли голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, голова районної організації ветеранів Микола Терещенко, працівники підприємств та організацій міста, військовослужбовці, громадськість.

Першою до присутніх звернулася Таміла Шевченко: «Ми в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками, і кому судилося повернутися з неї живим. Кожен з них — це жива історія України, Кобеляцького району. На жаль, сьогодні на сході нашої країни знову триває війна. Сподіваюсь, що бойові дії скоро закінчаться і наші захисники повернуться додому, до своїх рідних».

В ході урочистостей ведучі оголосили, що з нагоди 75-річниці визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників, до Кобеляк прибула делегація Новосанжарського району на чолі з головою Новосанжарської районної організації ветеранів Володимиром Сальним для передачі естафети пам’яті «Слава визволителям України». Символом естафети є книга Пам’яті, де вписані рядки кожного району в історію визволення української землі. Ця естафета традиційно передається районам Полтавської області через кожні 5 років.

Делегацію з Новосанжарщини зустріли запашним короваєм та подарунками на згадку про Кобеляцький район.

Після того, як представники районної ветеранської організації впишуть в цей альбом історію визволення Кобеляччини, естафету передадуть Козельщинському району.

Насамкінець, учасники  мітингу  вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та поклали  квіти до пам’ятника Скорботної матері і Вічного вогню.