КОБЕЛЯЧАНИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПАРАДОМ ВИШИВАНОК (ВІДЕО)

КОБЕЛЯЧАНИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПАРАДОМ ВИШИВАНОК (ВІДЕО) 24 серпня у Кобеляках відбулись урочистості з нагоди великого національного свята — Дня Незалежності України. У цей день близько тисячі кобелячан зібрались біля скверу Богдана Хмельницького на парад вишиванок. Там можна було побачити представників усіх поколінь. Та всіх об'єднувало одне: українці святкували 26-річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків — бути господарями на своїй землі.

Довгим та тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свою свободу. Та наша держава стала незалежною!

О 10 годині ранку колона під супровід духового оркестру дитячої музичної школи рушила до районного Центру культури та дозвілля. Очолювали її військовослужбовці та волонтери, які розгорнули великий синьо-жовтий стяг. Поруч з ними йшли діти — майбутнє нашої держави. Вони тримали в руках кульки та прапорці.

Знаково, що цьогоріч в колоні йшли військові. Адже саме вони сьогодні своєю силою та волею відстоюють незалежність нашої держави та боронять її рубежі на сході України.

Святкування Дня Незалежності продовжилось на літній сцені районного Центру культури та дозвілля.

Першими зі словами вітання до присутніх звернулися керівники району: голова райдержадміністрації Таміла Шевченко та голова районної ради Володимир Кішінський.

У своєму виступі Таміла Вячеславівна привітала присутніх з днем народження нашої держави: "Сьогодні ми, як ніколи, показали, що ми — українці, і ми — єдині! Українська нація сильна, дружна, величава. На превеликий жаль, сьогодні в нашій державі тривають бойові дії. Багато молодих хлопців поклали своє життя заради миру на землі, щоб ми з вами могли жити в мирній Україні".

Таміла Шевченко поіменно згадала всіх загиблих військовослужбовців, вихідців із Кобеляцького району. Після чого вручила президентську нагороду — орден "За мужність" 3 ступеню мамі Антона Дзерина, який загинув у березні цього року в бою з диверсійно-розвідувальною групою під Мар'їнкою. Також відзнаку Полтавської обласної ради "За вірність народу України" вручили дружині загиблого Юрія Федоріна, який загинув у червні при виконанні бойового завдання на Луганщині.

Цього дня нагородили і безліч присутніх на святі військових. Їм вручали президентські відзнаки "За участь в антитерористичній операції", нагрудні знаки "Учасник АТО", почесні відзнаки Полтавської обласної ради "За вірність народу України", подяки районної державної адміністрації та районної ради. Відзначили відзнаками і волонтерів, які часто, ризикуючи власним життям, допомагають нашій армії.

А далі нагороди вручили людям, які щодня долучаються до високого творення та забезпечення добробуту нашої держави — кращим представникам агропромислового розвитку за збирання ранніх зернових культур. Після нагороджень та вітань, гостям свята вручили по шматочку запашного короваю, який спекли із нового урожаю.

Далі урочистості продовжились концертною програмою. В підсумку, можна сказати, День Незалежності — це більше, ніж державне свято. Це та відмітка для української нації, коли ми можемо вільно, чітко та гордо сказати: «Я - українець!».

Дарія Срібна