КОБЕЛЯЧАНИ ВЧИЛИСЬ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ЗЕМЛЮ (ВІДЕО)

КОБЕЛЯЧАНИ ВЧИЛИСЬ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ЗЕМЛЮ (ВІДЕО)

У п’ятницю на Кобеляччині стартували командно-штабні військові навчання територіальної оборони. У них взяли участь близько 300 людей. Навчання проходитимуть протягом трьох днів.

За словами районного військового комісара Сергія Ніколаєнка, учасники навчань матимуть змогу відпрацювати свої навички у тактико-спеціальній, військово-медичній, вогневій, розвідувальній та інженерній підготовці. В якості інструкторів, до загону територіальної оборони були запрошені представники громадських об’єднань «Каскад» з Кременчука і «Єдність та братерство» з Полтави.

— Це хлопці, які пройшли війну в Афганістані та сході нашої держави, — додав військовий комісар. — Хотілося б, щоб наприкінці, хлопці, які беруть участь у заняттях, для себе вичерпнули багато знань. Ці навчання потрібні, в першу чергу, аби здобути досвід практичних дій в умовах агресії ворога та досвід взаємодії з органами військового управління під час виконання завдань територіальної оборони.

Голова райдержадміністрації Таміла Шевченко на командно-штабних навчаннях виконувала обов’язки ще й начальника району територіальної оборони №8. Вона розповіла, що явка тих, хто отримав повістки на навчання від Кобеляцького районного військового комісаріату, склала 98 відсотків.

— Це досить високий показник, — сказала Таміла Вячеславівна — Тому ми можемо з впевненістю сказати, що наші чоловіки — готові захищати наш район. А для того, щоб вони знали, як це робити — протягом трьох днів вони відпрацьовуватимуть практичні і теоретичні навички. І кожен з присутніх винесе для себе гарну школу військової підготовки.

На тимчасовий полігон для проведення навчань перетворили кар’єр на околиці Ганжівки. У кар’єрі виявилося достатньо місця, щоб вільно розділити учасників на взводи та розвести по території і одночасно проводити заняття з різних дисциплін.

Збір учасників навчань розпочався о 8 годині ранку. У цей час на території вже можна було побачити облаштований харчоблок, де близько двадцяти волонтерів вже готували обід, наметовий табір, медичний пункт та спеціально облаштовані місця для проведення навчань.

О 9 годині по команді відбулось загальне шикування. Після звучання Державного Гімну слово взяла начальник району територіальної оборони №8 Таміла Шевченко та районний військовий комісар Сергій Ніколаєнко. Після чого, власне, і розпочались триденні навчання, які виявились досить цікавими та повчальними для усіх присутніх.

Запаковані в броню та зі зброєю в руках інструктори демонстрували групам учасників тактику ведення бою, як уникнути втрат під час сутички з супротивником, як пересуватися ворожою територією, забезпечувати прикриття побратимам, орієнтуватися на місцевості, проводити огляд об’єктів, що охороняють, тощо. Тому кожен мав чому повчитися.