ХЛІБОРОБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РАЙОНУ ДО КОРОВАЮ ПОЛТАВЩИНИ ДОДАЛИ БІЛЬШЕ 50 ТИСЯЧ ТОН РАННІХ ЗЕРНОВИХ

Сьогодні на літній сцені біля Центру культури та дозвілля відбулось щорічне районне свято «Обжинки — 2018». Програма заходу була досить насиченою. Присутні мали змогу переглянути концертну програму за участі артистів художньої самодіяльності, виставки виробів народних умільців, майстер-клас з гончарства, спробувати запашну випічку і, навіть, випробувати свою вдачу та зіграти в лотерею.

В урочистостях з нагоди свята взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, радник голови Полтавської облдержадміністрації, депутат Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко, депутати обласної ради Сергій Жук та Микола Андрієнко, голова районної ради Володимир Кішінський, депутати районної ради, керівники та працівники сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, громадськість.

Очільники району привітали хліборобів та всіх присутніх зі щедрими врожаями та побажали їм та їхнім родинам міцного здоров’я, сімейного затишку, достатку та наснаги в подальшій, нелегкій роботі.

Для оголошення підсумків по збиранню ранніх зернових культур  врожаю 2018  року слово надали начальнику відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяні Чердак.

У своєму виступі вона повідомила, що незважаючи на всі труднощі, аграріям вдалося виростити достойний урожай. Хлібороби Кобеляцького району до короваю Полтавщини додали більше 50 тисяч тон ранніх зернових культур. Середня урожайність склала 37,1 центнерів з гектара.

Найвищу середню урожайність ранніх зернових культур отримано у господарствах: СК «Радянський» — по 45,9 ц/га, СФГ «Відродження»  та  СФГ «Шанс» — по 44,3 ц/га,  ПСП «Колос» — по 43,1 ц/га, СФГ «Громада» — 42,2 ц/га та на полях ТОВ АФ «Аршиця» — по 39,0 ц/га.

Після виступу Тетяни Чердак на сцену запросили найстаршого та наймолодшого хліборобів Кобеляцького району: комбайнера СК «Радянський» Валентина Зайченка, який  віддав хліборобській справі 26 років та комбайнера СФГ «Урожай» Віталія Стрюка, який   після  закінчення Кобеляцького професійного  аграрного ліцею  працює  помічником комбайнера. Жнива 2018 року для нього були першими. Чоловіків зустріли бурхливими оплесками та вручили їм квіти та подарунки.

Далі прийшла урочиста мить нагородження, в ході якої кубками, стрічками «Переможець жнив — 2018», грамотами та квітами керівники району відзначили досить чимало аграріїв, які є прикладом для молодого покоління хліборобів.

В ході урочистої програми ведучі оголосили, що у нашого народу є давній звичай: зібравши останній сніп — прославляти його, славити та обмолочувати зерно. Право обмолотити останній сніп 2018 року надали голові СК «Радянський» Миколі Андрієнку, засновнику СФГ «Шанс» Олександру Ткаченку та голові СФГ «Відродження» Валерію Дризі.

Після чого дівчата в українських народних костюмах роздали присутнім по шматочку запашного короваю і свято продовжилось концертною програмою.