111

ЧОТИРИ РАЙОНИ ПОЛТАВЩИНИ СТВОРЯТЬ ПОТУЖНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ КЛАСТЕР

Версія для друкуВерсія для друку

ЧОТИРИ РАЙОНИ ПОЛТАВЩИНИ СТВОРЯТЬ ПОТУЖНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ КЛАСТЕР

Під егідою Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування у п’ятницю, 11 травня, у селі Світлогірське відбулося підписання Меморандуму про створення туристичного кластеру, до якого долучилося 16 громад з чотирьох районів Полтавщини.

У заході, присвяченому темі розвитку туризму взяли участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, народний депутат України Андрій Река, радник комітету Верховної Ради України, експерт В'ячеслав Толкованов, голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, депутати Полтавської обласної ради і Кобеляцької районної ради, голови районних, сільських, міських рад, об'єднаних територіальних громад з різних районів області, члени обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, представники бізнесу.

Керівники області переконані, що туристична галузь може і повинна стати гарним джерелом для наповнень місцевих бюджетів та розвитку територій. Водночас, для активізації туризму необхідні інвестиції в інфраструктуру, відновлення історичних та культурних пам’яток, створення нових маршрутів та об'єктів. Обласна влада готова підтримати місцеві території, які прагнуть розвивати туризм — організаційно та фінансово.

Важливим кроком для розвитку туристичного потенціалу Полтавщини стало підписання Меморандуму про співпрацю, який затвердили підписами представники 16 громад Кобеляцького, Новосанжарського, Решетилівського та Козельщинського району. Райони - сусіди мають власні унікальні напрацювання у сфері туризму, а також багату історико-культурну спадщину, традиційні туристичні заходи і маршрути, інфраструктурні об’єкти. Проте синергія зусиль дозволить вивести розвиток туризму на новий якісний рівень, - переконані учасники меморандуму.

Створення кластеру (об'єднання споріднених за видом діяльності підприємств та організацій) допоможе покращити інфраструктурну мережу, підвищити якість туристичного сервісу, започаткувати нові маршрути та популяризувати існуючі, активізувати потік туристів.

Полтавщина має всі умови для того, щоб стати потужним туристичним центром: багата земля і природа, унікальні культурні та історичні пам’ятки, великий людський потенціал, вдале географічне розташування на перетині головних шляхів України. Створення кластеру — один із важливих кроків на шляху до цього, - переконані в Полтавській обласній Асоціації органів місцевого самоврядування. Якщо проект вдасться успішно реалізувати у межах 4 районів, то цей досвід буде поширюватися і на інших територіях Полтавської області, - підкреслюють в Асоціації, яка створена для об’єднання і координації зусиль громад в реалізації подібних проектів.

Будемо сподіватись, що це стане реальністю.

Наверх ↑