«БІЛЬШЕ 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ОТРИМАВ РАЙОН З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ» — ТАКИЙ ПІДСУМОК 2017 РОКУ

Версія для друкуВерсія для друку

«БІЛЬШЕ 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ОТРИМАВ РАЙОН З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ» — ТАКИЙ ПІДСУМОК 2017 РОКУ Традиційно, в останні дні року кожен подумки чи вголос підсумовує те, чоговдалося досягти, а що залишилось нереалізованим і, звісно, будує плани на рік прийдешній. Так уже влаштоване наше життя: бій годинника вночі 31 грудня розділяє його на два етапи. Якщо ж людина відповідає за увесь район, то про підсумки й плани доцільно говорити на широкий загал. Тож до вашої уваги, шановні читачі, новорічне інтерв’ю з головою райдержадміністрації Тамілою Шевченко (на знімку).

— Таміло Вячеславівно, на сесії районної ради, яка відбулася минулого тижня, Ви озвучили інформацію, що в 2017 році в район для вирішення різних питань «зайшло» більше 25 млн. грн. Депутати погодились, що це солідні кошти.

— Так, це найбільше, якщо порівнювати з попередні- ми роками (13 млн. грн. надійшло з державного бюджету; 8,6 млн. грн. — з обласного; 3 млн. грн. — внесок Світового банку), але потреби, розумієте, значно більші. На жаль, частину проблем неможливо вирішити на рівні району. На них впливає велика політика, інші чинники. Проте це не всі розуміють чи не бажають розуміти. Приємно зазначити, що керівники районних установ і служб, депутатський корпус районної ради, органи місцевого самоврядування працювали як одна сім’я, вболівали за соціально-економічний розвиток району, тож і маємо позитивні результати. За підтримку, розуміння, сприяння у виділенні коштів вдячна голові облдержадміністрації Валерію Головку, голові обласної ради Олександру Біленькому, депутатам обласної ради, обраними від нашого району — Геннадію Коваленку, Миколі Андрієнку, Миколі і Сергію Жукам, народному депутату України Андрію Реці. Окремо хочу сказати добре слово на адресу наших аграріїв. На жаль, через несприятливі погодні умови, урожай зібрано нижчий, ніж у 2016 році, але орендарі вчасно виплатили пайовикам орендну плату (середній розмір складає 8,5 відсотка), оновлюють технічний парк, що створює сучасні умови для працівників, допомагають громадам у ремонті доріг, вирішенні соціальних питань, підтримці спорту та ін. Якщо говорити про тваринництво, то, в силу всім відомих причин, практично втратили поголів’я свиней. Проте в цьому році за підтримки міжнародного благодійного фонду «Добробут громад», Міністерства аграрної політики й продовольства у партнерстві з компанією «Данон» в Україні в с. Бутенки створено сімейну молочну ферму «Скрильник» на 30 корів.

— Звісно, не можемо обійти в розмові таку важливу тему як об’єднання територіальних громад.

— У жовтні відбулися перші вибори в Бутенківській об’єднаній територіальній громаді, яка стала в районі першою ластівкою. Я не ідеалізую процес об’єднання громад, але впевнена, що вони приречені на успіх. У об’єднаних громадах відкриваються більші можливості: для цього передаються і фінансові ресурси, і повноваження. І коли інші побачать, що в об’єднаних громадах справи ідуть успішно, то цей позитив буде і їх притягувати, змусить приймати рішення аби створити умови для покращення життя жителів громади.

— Бутенки на слуху й з іншого питання: тут і в Біликах створено опорні школи.

— Демографічна ситуація давно вже від’ємна, відповідно зменшується контингент учнів. Але, щоб школярі отримали якісну освіту й були конкурентоспроможними в подальшому житті, їх необхідно забезпечити сучасними умовами навчання. За рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 3 млн. 597 тис. грн. закуплено 4 кабінети природничо-математичного циклу (фізики, хімії, біології, географії) для опорного закладу «Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.П. Дольд-Михайлика). Бутенківська сільська рада виділила 960 тисяч гривень на благоустрій пришкільної території.

— Навіть по газетних публікаціях можна зробити висновок, що не залишаються без уваги й інші навчальні заклади.

— Особисто я дотримуюсь позиції, що гроші, вкла- дені в дітей — це найкращі інвестиції в наше майбутнє. За сприяння народного депутата України Андрія Реки Кобеляцькому НВК № 1 на енергозберігаючі заходи з державного бюджету виділені кошти в сумі майже півтора мільйона гривень (зараз триває заміна вікон). У Кобеляцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Олеся Гончара, де найбільший контингент учнів, іде капітальний ремонт приміщення початкової школи (з державного бюджету надійшли кошти в сумі 1100 тис. грн.). 200 тис. грн. держава спрямувала на придбання комп’ютерної та оргтехніки для шкіл нашого району. У Канавській ЗОШ І-ІІ ступенів теж проведено теплоз- берігаючі заходи загальною вартістю 240 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки участі в освітньому проекті, який проводило в Україні посольство Німеччини. Також спрямовували на вирішення питань галузі освіти й кошти перевиконання районного бюджету. У день Святого Миколая передали Кобеляцькому НВК № 1 шкільний автобус, придбаний на умовах співфінансування: 967,2 тис. грн. — кошти державного бюджету, 350 тис. грн. — Сухинівської сільської ради, 50 тис. грн. — Кунівської сільської ради, 227,8 тис. грн. — районного бюджету. До речі, співфінансування — це досить успішний шлях вирішення проблем. Це підтверджує і ремонт котельні НВК № 1 під спортивний зал для занять дзюдо і самбо; і ремонти дошкільних закладів у Придніпрянському, Дрижиній Греблі й Бутенках.

— У галузі охорони здоров’я теж маємо приклади вирішення питань на умовах співфінансування.

— Так, це, в першу чергу, ремонт Озерської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини загальною вартістю 1350 тис. грн. (250 тис. грн. з обласного бюджету; 198 тис. грн. — з районного, 250 тис. грн. — з бюджету Озерянської сільської ради; 50 тис. грн. — Григоро-Бригадирівської сільської ради; 149 тис. грн. — позабюджетні кошти). За співучасті Білицької селищної ради відремонтовано дах терапевтичного відділення № 2 у смт. Білики. За кошти обласного бюджету проведено реконструкцію терапевтичного відділення № 3 в с. Світлогірське; за кошти обласного і районного бюджетів проведено ремонти пологового відділення та відділення паліативної і хоспісної медицини райлікарні. За кошти Світового банку райлікарня отримала апарат УЗД, портативний УЗД-апарат та інше медичне обладнання на загальну суму 1,4 млн. грн. Амбулаторії загальної практики — сімейної медицини отримали дефібрилятори, монітори артеріального тиску та ін. на суму 1,6 млн. грн.

— Нещодавно ми були свідками дуже гарних подій, які відбулися в Бутенках і Канавах.

— Удвічі приємно, що ці події, в першу чергу, стосуються дітей і молоді, утвердженню здорового способу життя. І знову ж, за фінансового сприяння місцевих сільських рад (Бутенки виділили 523 тис. грн., Канави — 588 тис. грн.) було облаштовано основу спортивних майданчиків, а штучне покриття (вартістю 560 тис. грн. кожне) було при- дбано за кошти обласного бюджету відповідно до обласної Програми розвитку фізичної культури й спорту.

— У галузі культури теж відбулися позитивні зміни?

— Я при найменшій нагоді раджу сільським головам шукати шляхи для залучення коштів з інших джерел. Комендантівський сільський голова Алла Бабець зацікавилась проектом «Реконструкція сільського клубу під бібліотечно-музейний центр патріотичного виховання молоді із застосуванням енергозберігаючих заходів», зробила все для того, щоб перемогти в конкурсі. Загальна вартість проекту 4 млн. 166 тис. грн. (кошти державного бюджету — 2,6 млн. грн., Комендантівської сільської ради — 1,3 млн. грн., кошти обласного бюджету — 250 тис. грн.).
Роботи по реконструкції сільського клубу тривають і, сподіваємось, на початку наступного року цей об’єкт відкриє двері для відвідувачів.

— У 2017 році на території району розпочалась реалізація державного інвестиційного проекту з будівництва об’їзної дороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

— І всі, кому доводилось їхати через Бутенки, відзначають: темпи робіт просто вражають. Будуються дворівнева транспортна розв’язка на місці перетину доріг Н-31 і М-22 та шляхопровід через залізничний переїзд у с. Бутенки, проводяться інші роботи. На ремонт доріг у 2017 році з обласного бюджету виділено 2046 тис. грн., з районного — 1294 тис. грн., кошти місцевих рад — 2298,1 тис. грн., сільгоспвиробників — 1097 тис. грн., Служби автомобільних доріг — 8876 тис. грн. Більші надії покладаємо на 2018 рік, оскільки з 1 січня дороги передаються місцевим бюджетам, а разом з ними й фінансування.

— Що нового ще принесе 2018-й?

— З 1 січня змінюється порядок поводження з твердими побутовими відходами. Але органи місцевого самоврядування не готові до вирішення цього важливого питання: лише на території Білицької селищної ради маємо паспортизоване сміттєзвалище. Полігону для твердих побутових відходів у районі немає. Не створено умов для роздільного збору сміття. Упродовж усього року я радила органам місцевого самоврядування вирішити це питання на умовах міжмуніципального співробітництва. Приїжджали й спеціалісти, які займаються цим питанням в Україні. На жаль, ніхто не виявив бажання. Також була реальна можливість створити на таких же умовах пожежну частину. У інших районах скористались такою нагодою, отримали автомобілі й уже відкрили частини. У нас Озера відмовились, Білики теж. Зараз у стадії вирішення питання про створення пожежної частини на умовах міжмуніципального співробітництва з центром у с. Дашківка. Сподіваюсь, що цей проект буде успішним.

— Рік, що минає, запам’ятається і тим, що за рахунок державних коштів удалось допомогти землякам вирішити житлові питання.

— За рахунок субвенції з державного бюджету в сумі 2586,6 тис. грн. придбано житло для інваліда війни ІІ групи та 3 членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО (2 будинки й 2 квартири). Кілька днів тому придбали житло для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Така категорія проживає в 11 сільських радах. Усі вони були поінформовані про реальну можливість придбати житло, але позитивну відповідь дала тільки Бутенківська сільська рада, яка придбала 3 будинки загальною вартістю 491,2 тис. грн. (це кошти державного бюджету)

. — Дуже гарний новорічний подарунок.

— І він, до речі, не єдиний. Днями район отримав з державного бюджету медичну субвенцію, що дозволить виплатити так звані оздоровчі кошти немедичним працівникам.

— Якщо згадувати події останніх днів, то на останній сесії обласної ради Вас нагороджено Почесною грамотою обласної ради, нагрудним знаком та іменним годинником за громадянську свідомість, вагомий особистий внесок у забезпечення якісного проведення зборів Кобеляцького загону територіальної оборони.

— Ця висока оцінка — це спільний результат, заслуга усіх, хто займався організацією та проведенням зборів, брав у них участь: волонтерів, депутатів районної ради, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерів. І нехай збори будуть лиш навчальними, щоб знання, вміння, навички не довелось застосовувати в житті.

— Що хотіли б сказати на закінчення розмови?

— Ще раз хочу подякувати всім, хто докладав зусиль для того, щоб рік був багатим на добрі справи. В інтерв’ю не згадали про те, що в Кобеляцькому НВК № 1 встановили два котли для опалення альтернативними видами палива. Якщо пересвідчимось у вигоді цього опалення, будемо впроваджувати його в інших навчальних закладах. Щиро бажаю, щоб Новий 2018 рік приніс землякам лише гарні новини. Щоб у родинах панували злагода і любов, в Україні — мир і благополуччя. Міцного всім здоров’я, віри в краще майбутнє, гарного настрою, успіхів і перемог. 

Розмову вела Наталя ПУЗИНА

 

Наверх ↑