29 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ

День пам’яті захисників України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня, приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

З нагоди вшанування пам’яті захисників України 28 серпня 2020 року в районі проведено урочисте покладання квітів до пам’ятного знака воїнам, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України. Участь в заході взяли голова райдержадміністрації Дмитро Сироватка, голова районної ради Володимир Кішінський, керівники структурних підрозділів, працівники райдержадміністрації та районної ради, волонтери, військові. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність України.

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, загинула величезна кількість українських воїнів. Серед них і Володимир Вільковський з с. Самарщина Кобеляцького району. Володимир був призваний за мобілізацією Кобеляцького райвійськкомату 2 квітня 2014 року, старший солдат Збройних сил України, стрілець-помічник гранатометника 93-ї окремої механізованої бригади. Під час виходу з Іловайського котла загинув і Валерій Мельник, старший солдат Збройних сил України, кухар 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», похований в с.Шевченки Кобеляцького району.

Вічна пам’ять Героям!